$
שווקי חו"ל

UBS: הרווח הנקי צנח ב-27% ברבעון הראשון

עמד על 1.1 מיליארד דולר, אך עם זאת היה גבוה מהתחזיות שעמדו על 848 מיליארד דולר; גם הרווח התפעולי ירד; בבנק סבורים כי בחודשים הקרובים יירשם שיפור

שירות כלכליסט 09:0225.04.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הבנק השוויצרי UBS דיווח היום (ה') על ירידה של 27% ברווחים ברבעון הראשון לעומת התקופה המקבילה אשתקד, על רקע מה שבבנק הגדירו כ"תנאים מאתגרים בשוק".

 

 

 

הרווח הנקי ברבעון עמד על 1.1 מיליארד דולר, זאת בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 848 מיליון דולר, ולעומת רווח של 1.57 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה שעברה. בנוסף, הבנק דיווח על רווח תפעולי של 7.2 מיליארד דולר לעומת 8.2 מיליאד דולר בשנה שעברה. "הרבעון הראשון של 2019 אופיין בתנאים מאתגרים בשוק, שהשתפרו לקראת סיומו באפריל", מסר מנכ"ל הבנק סרג'יו ארמוטי.

 

 צילום: בלומברג

 

גם חטיבת ניהול ההון וחטיבת ההשקעות דיווחה על ירידה ברווח התפעולי לעומת הרבעון הראשון של 2018: מ-1.1 מיליארד דולר ל-873 מיליון דולר. בחטיבת השקעות הרווח התפעולי ירד ל-221 מיליון דולר מ-619 מיליון דולר אשתקד. ב-UBS טענו כי הירידה נובעת מסביבת המסחר הקשה, בעיקר באירופה ובאסיה.

 

עם זאת, בבנק מעריכים כי בחודשים הקרובים יחול שיפור מבחינת הצמיחה הכלכלית והביצועים בשווקים. "אנחנו צפויים להרוויח מהסביבה הזו. נכסים להשקעות צפויים להוביל לעלייה בהכנסות", נמסר בהצהרה שפרסם הבנק.

 

השבוע נפוצו דיווחים כי UBS מנהל מגעים למיזוג חטיבת ניהול הנכסים של דויטשה בנק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x