$
בורסת ת"א

שלמה אליהו מנסה להראות למנכ"ל מגדל דורון ספיר את הדלת החוצה

יו"ר חברת הביטוח ניר גילעד החל לקיים פגישות עם מנהלים בשוק, כדי לבחון אפשרות שיחליפו את ספיר; גילעד לא מנסה להסתיר זאת, במטרה לדחוק את המנכ"ל להתפטר; אליהו לא מרוצה מספיר וניסה לחתור תחתיו חודשים ספורים לאחר מינויו

רחלי בינדמן 16:3624.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון מגדל מחפש מחליף למנכ"ל דורון ספיר. בשבועות האחרונים החל היו"ר ניר גילעד לקיים פגישות עם מנהלים בשוק, כדי לבחון היתכנות שימלאו את התפקיד. גילעד אף לא מנסה להסתיר זאת, כשהמטרה היא לדחוק את ספיר להתפטר. עם זאת, לפי הערכות עזיבתו של ספיר תצא לפועל רק לקראת סוף השנה.


כבר תקופה ארוכה ששלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, לא מרוצה מספיר. למעשה הוא כלל לא נתן לו הזדמנות והחל לחתור תחתיו חודשים ספורים לאחר שמונה - לפני כמעט שנה.

מימין: שלמה אליהו ודורון ספיר מימין: שלמה אליהו ודורון ספיר צילומים: ענר גרין, עמית שעל

 

          

אליהו לא היה שבע רצון גם מעודד שריג, היו"ר שמינה בסמוך למינויו של ספיר. בעל השליטה הקים לפני חצי שנה ועדת דירקטוריון של מגדל אחזקות, במטרה לעקוף את שריג ולהדק הפיקוח על ספיר. אלא שאז התערב הממונה על שוק ההון משה ברקת. אליהו ביטל את הוועדה אך לשריג נמאס והוא התפטר בטריקת דלת. הוא הצהיר אז שאינו "יכול לשאת באחריות לכספי המבוטחים" וש"החברה פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת".

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

או אז פעל אליהו לאתר לו מחליף כשברקת כבר עמוק בתמונה. בהסכמת הממונה הוא מינה לפני שלושה חודשים את גילעד לתפקיד היו"ר. המינוי היה מפתיע שכן גילעד נהנה משכר גבוה בעבודתו רבת השנים אצל משפחת עופר, והסתפק לפתע בעלות שכר נמוכה יותר בגוף פיננסי שמוגבל תחת חוק השכר. כבר אז היה ברור שלא ירחק היום ובמגדל יחפשו מחליף לספיר, שכאמור מלכתחילה שמו עליו עין.

לפני חודש פנה "כלכליסט" למגדל עם מידע בנוגע לכוונה של הדירקטוריון לחפש לספיר מחליף ורמזים מצידו לעזוב אלא שהמידע הוכחש נחרצות. כעת, משעבר זמן לגילעד בתפקיד, יותר נוח לו להעביר מסר לספיר.

 

למגדל עדיף שספיר יתפטר ולא יפוטר שכן בשנים האחרונות עזבו במגדל שורה של מנהלים בכירים בזה אחר זה וספק אם ברקת יראה בעין יפה "העזבה" נוספת ללא נימוק מספק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x