$
שווקי חו"ל

עסקת ענק בפינטק: סופטבנק תשקיע מיליארד דולר בוויירקארד הגרמנית

סופטבנק, חברת ההחזקות היפנית המתמקדת בתחומי הטכנולוגיה, תקבל אג"ח הניתן להמרה למניות ווירקארד, חברת התשלומים הדיגיטליים, בשיעור של 5.6%; החברות יקימו פעילות תשלומים משותפת באסיה

שירות כלכליסט 12:0424.04.19

עסקה גדולה חדשה בעולם הפינטק: ענקית ההחזקות היפנית סופטבנק מתכוונת להשקיע 900 מיליון יורו (1.01 מיליארד דולר) בחברת התשלומים הגרמנית וויירקארד (Wirecard AG) ולהפוך לבעלת מניות מיעוט בחברה - וויירקארד נסחרת בבורסת פרנקפורט לפי שווי של כ-16 מילייארד יורו.  

לפי תנאי העסקה, וויירקארד תנפיק אג"ח להמרה ל-5.6% מהמניות (לפי שווי של 130 יורו למניה - המניה קופצת היום לסביבת 133 יורו) ותעבירם לידי סופטבנק, כמו כן, החברות הסכימו על הקמת פעילות משותפת שתספק פתרונות תשלומים דיגיטליים באסיה.

 

השלמת העסקה צפויה רק בעוד כמה וכמה חודשים - ההסכם נדרש לאישור אסיפת בעלי המניות בוויירארד, שתתכנס רק בחודש יוני. "קבוצת סופטבנק מעוניינת לתמוך בהתרחבות הגיאוגרפית של ווייקארד לתוך יפן ודרום קוריאה, וכן לספק לה הזדמנויות לשיתוף פעולה במסגרת הפורטפוליו הגלובאלי של סופטבנק בתחומי השירותים הפיננסים הדיגיטליים", נאמר בהודעת החברה היפנית.

 

סופטבנק, אותה מוביל המייסד מאסיושי סון, היא חברת ענק יפנית המחזיקה בשורה ארוכה של חברות בתחומי הטכנולוגיה והאינטרנט - ההחזקות המוכרות מאד של הקבוצה בעליבאבא (29.5%) ובאובר (15%).

 

וויירקארד היא אחת מחברות הפינטק המובילות באירופה, שהתרחבה במהירות בשנים האחרונות, בעיקר באמצעות רכישות. החברה הגרמנית נמצאת בעין הסערה בחודשים האחרונים, בעקבות חקירה שנפתחה נגדה בחשד לפגמים בהתנהלות החשבונאית הנוגעת לפעילותה באסיה. בעקבות שמועות על החקירה, אישרה וויירקארד בחודש ינואר את דבר קיום החקירה - אף שהכחישה את ההאשמות - ומאז החלה המניה לרדת בחדות ובהמשך לרשום תנודתיות חריפה.

 

התגובה הקשה במניית וויירקארד, לאחר זינוק של עשרות אחוזים בשנים האחרונות, הובילה לתגובה מהירה ומפתיעה של הרגולטור, שאסר על פעולות שורט במניה (שזינקה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות) - זוהי הפעם הראשונה שהרגולטור בשוק הגרמני אסר עם פעילות שורט במניה בודדה. האיסור צפוי להסתיים בסוף החודש.  

 

 צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x