$
בורסת ת"א

אינטרקיור תקים חממות קנאביס בקיבוץ נחל עוז

חברת קנדוק פארמה שבבעלות אינטרקיור חתמה על הסכם להקמת החממות בקיבוץ, בהשקעה מוערכת של 25-20 מיליון שקל; שטח הקרקע יעמוד על 170 דונם - 70 דונים מיועד לחממות ויתר השטח למתקני העזר

צלי גרינברג 15:5923.04.19

חברת השקעות הביומד אינטרקיור הודיעה כי קנדוק פארמה, המרכזת את פעילות הקנאביס של החברה, חתמה על הסכם להקמת חממות לגידול חקלאי של קנאביס רפואי בדרום הארץ. 

 

לכלכליסט נודע כי החווה האמורה תמוקם בקיבוץ נחל עוז. לדברי גורמים מקורבים, קנדוק הגיעה לנחל עוז הן בשל מיקום הקיבוץ באזור עדיפות לאומית א' והן בשל "היכולת להסב שטח גדול לטובת פעילותה שיספקו לה יתרונות לגודל, על כל המשתמע מכך".

 

החווה שתוקם היא בגודל של  170 דונם, כאשר 70 דונם מהם ישמשו בתחילה כחממות ושאר השטח ישמש את מתקני העזר. גורמים בתחום הקנאביס מעריכים כי עלות הקמת המתחם נאמדת ב-20 עד 25 מיליון שקל. אינטרקיור צופה כי עם הזמן תרחיב קנדוק את שטח החממות ותגיע לייצור של עד 100 טון קנאביס רפואי בשנה - אותם היא מייעדת בעיקר לייצוא לשוק העולמי. כמו כן, לפי הערכת החברה, הסבת המתקן הקיים למתקן גידול חקלאי של קנאביס רפואי תושלם כבר השנה.

 

הסכם ההקמה עם בעלי הקרקע הוא לתקופה של עד 20 שנה, במסגרתו תוכל החברה לבנות מתקנים נוספים לצרכים תפעוליים. אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור, מסר במסגרת הודעת החברה, כי "הקמת המתחם בדרום הארץ מהווה נדבך נוסף באסטרטגיית הצמיחה של קנדוק כשחקן בינלאומי משמעותי בתחום הקנאביס ברמה של פראמה גרייד. אנו רואים בישראל כמקום ייצור אסטרטגי וממוקדים להגעה ליכולת ייצור משמעותית כבר בשנה הקרובה. המשאבים הרבים שאנו משקיעים מייצרים מקומות תעסוקה ישירים ועקיפים באזור עדיפות לאומית". המתקן בדרום מצטרף לחממות החברה בגודל של 5 דונם בגליל המערבי, אשר צפויים להתרחב בכ-3 דונם נוספים, ושדרוג הדרגתי עתידי לשטח כולל של עד כ-16 דונם. בחממה זו החברה עוסקת בריבוי, צימוח והפרחה של קנאביס רפואי יחד עם מתקן עיבוד ושטחים תפעוליים.

 

אינטרקיור דיווחה לפני כשבוע כי הגישה תשקיף חסוי להנפקת פעילות חברת קנדוק פארמה בורסת נאסד"ק בארה"ב. החברה מתכננת להנפיק עד 20% ממניותיה לפי שווי של 500 מיליון דולר. קנדוק פארמה היא אחת מתשע מגדלות הקנאביס הרפואי בישראל - החברה סיכמה את שנת 2018 עם הכנסות של 7 מיליון שקל ורווח נקי של 700 אלף שקל. חברת האם אינטרקיור, חתמה את 2018 עם העמקת ההפסד השנתי ל-12.7 מיליון שקל, מול הפסד של 5.5 מיליון שקל ב-2017, נסיגה לאחור של 131%.

 

אהוד ברק יו"ר אינטרקיור אהוד ברק יו"ר אינטרקיור צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x