$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

וילי פוד מאשרת: תרכוש את ביכורי שדה צפון וסלטי מיקי ב-100 מיליון שקל

יבואנית המזון שבשליטת האחים ויליגר דיווחה שהיא במו"מ מתקדם לרכישת השליטה בסיטונאית הירקות והפירות וביצרנית הסלטים השלישית בגודלה בארץ; העסקאות צפויות להוסיף למחזור המכירות השנתי של וילי פוד כ-650 מיליון שקל

נווית זומר 09:2523.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מפזרת סיכונים: יבואנית המזון וילי פוד דיווחה אתמול (ב') קרוב לחצות שהיא במשא ומתן מתקדם לרכישת השליטה בביכורי שדה צפון ובסלטי מיקי.

בכך אישרה החברה שבשליטת האחים יוסי וצביקה ויליגר את החשיפה בכלכליסט, לפיה חתמה על מזכר הבנות לרכישת 51% ממניות סיטונאית הירקות ופירות ביכורי שדה צפון שבבעלות האחים דרור וגדעון חכם בתמורה ל-70 מיליון שקל שיוזרמו לקופת החברה ועוד 10 מיליון שקל שיחולקו בשווה בין האחים.
מימין: צביקה ויוסי ויליגר, בעלי השליטה בווילי פוד מימין: צביקה ויוסי ויליגר, בעלי השליטה בווילי פוד צילום: אוראל כהן


בנוסף, תרכוש וילי פוד 70% מהמניות בחברה משותפת שתקים עם מעדני מיקי, יצרנית הסלטים השלישית בגודלה בארץ שבשליטת משפחת קאופטייל, בתמורה ל- 10 מיליון שקל ו-5 מיליון שקל הלוואת בעלים לחברה החדשה שאליה תועבר כל פעילות מעדני מיקי.

מה דעתך על מניית וילי פוד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקהאם ימולאו תנאי העסקאות , מדובר ברכישות בסכום כולל של  כ-100 מיליון שקל, מהגדולות שנעשו בשוק המזון בשנים האחרונות. העסקאות יוסיפו למחזור המכירות של וילי פוד כ-650 מיליון שקל (מחזור המכירות השנתי של ביכורי שדה עומד על 480 מיליון שקל, מחזור המחירות של סלטי מיקי עומד על 170 מיליון שקל), ויכניסו את יבואנית וספקית המזון לרשתות השיווק גם לענפי סיטונאות הפירות וירקות ולייצור מזון.

ביכורי שדה היא הבעלים של רשת ברקת המונה 11 סניפים, אבל כנראה לא כלולה בעסקה. ברקע לעסקאות הרצון של ויליגר לפזר סיכונים ולחזק את החברה על ידי הוספת פעילויות נוספות ביחוד לנוכח השינוי בתנאי השוק, עם צמיחת המותגים הפרטיים ברשתות המזון שמחלישה את כוחם של הספקים. הרשתות הגדולות אף החלו לייבא בעצמן חלק מהמוצרים. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x