$
בורסת ת"א

לאחר שנה של הפסדים ונזקי שריפה: התפטר מנכ"ל פוליגון

אמיר כהן ניהל את חברת הנדל"ן המניב שבה שותף קובי מימון מאז דצמבר 2011 - לא נמסרו פרטים על סיבות ההתפטרות; פוליגון עברה ב-2018 להפסד של 195 אלף שקל, לאחר שעבודות השיקום במרכז המסחרי שנרשם בחדרכה גררו הוצאות של כ-9 מיליון שקל - שחברת הביטוח הראל סירבה לשלם

מיקי גרינפלד 14:5721.04.19

לאחר שנה עם תוצאות חלשות לנוכח ההתמודדות עם נזקי השריפה בנכס בחדרה: מנכ"ל חברת פוליגון אמיר כהן התפטר מתפקידו, בתום כהונה של 7 שנים וחצי - כהן נכנס לתפקיד בתחילת דצמבר 2011.  

 

פוליגון, חברת הנדל"ן המניב שקובי מימון נמנה על בעלי השליטה בה, מציינת בנוסח המקובל בדוח ללא פירוט, שההתפטרות של כהן "אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בני"ע של התאגיד".

החברה נסחרת כיום בת"א בשווי של 117.2 מיליון שקל, לאחר ירידה של 18.7% ב-2018 בשווי המניה (ועלייה של 6.2% מתחילת 2019). פוליגון התמודדה בשנת 2018 עם שריפה שפגעה קשות במרכז המסחרי שלה בחדרה (מרכז MIXX), אשר שגררה מעבר להפסד בדוחות המסכמים של השנה. מול המשאבים הרבים שמשקיעה פוליגון בשיקום הנכס, החברה מתמודדת בימים אלה גם עם החלטת חברת הביטוח הראל, שביטחה את הנכס, לדחות את דרישת התשלום של פוליגון עבור הנזקים שנגרמו לה.

 

הראל טוענת שאינה חייבת בתשלום הנזקים, מהסיבות הבאות: אמצעי המיגון באזור שנשרף לא פעלו; פוליגון לא דיווחה לחברת הביטוח כי פרויקט בניית בתי הקולנוע מתבצע בנכס; קיום "רשלנות רבתי" של החברה (הראל לא פירטה בעניין זה).

 

פוליגון טוענת מנגד כי הנימוקים האמורים אינם מצדיקים שלילה של הזכות לקבלת נזקים מכוח הפוליסה, והגישה תביעה נגד הראל בבית המשפט, בדרישה לתשלום של 24 מיליון שקל, "בגין נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו לחברה בקשר עם אירוע השריפה, לרבות עלויות שיקום, בנייה, אבדן הכנסות שכירות ועוד", לפי פוליגון.

  

פוליגון סיימה את 2018 עם הכנסות של 18.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-20 מיליון שקל בשנת 2017. החברה חתמה את השנה שחלפה עם הפסד תפעולי של 180 אלף שקל והפסד נקי של 195 אלף שקל לעומת רווח תפעולי של 10.3 מיליון שקל ורווח נקי של 7.9 מיליון שקל ב-2017.

 

עלות עבודות השיקום הזמניות והקבועות בנכס שנשרף עמדו בשנת 2018 על 3.4 מיליון שקל וצמחו עד למועד פרסום הדוחות השנתיים, ב-31 במרץ 2019, ל-5.2 מיליון שקל. בדוחות הכספיים של 2018 רשמה פוליגון מחיקה של 7.6 מיליון שקל משווי הנכס, בשל החלקים שניזוקו ואומדן עלות ההחלפה של הרכיבים הנושים – הסכום נרשם בסעיף הוצאות אחרות בדוח רווח והפסד, במקביל למחיקת הערך. בסעיף נרשמו גם הוצאות אחרות של 1.3 מיליון שקל, עבור הפעולות המיידיות שנעשו בנכס לצורך השבת החלק שלא נפגע בשריפה לפעילות מיידית, ובהן עבודות השבת חשמל, עבודות ניקיון וכיו"ב.

 

ב-5 באוקטובר 2018 פרצה שריפה בקומה א' של המרכז המסחרי כאמור. השריפה פגעה ישירות בעיקר בשטח שעתיד לשמש כמבואת הכניסה למתחם בתי הקולנוע. מייד לאחר האירוע האירוע החלה החברה בעבודות שיקום אינטסיביות להחזרת הפעילות המסחרית במתחם. עם השלמת בדיקות יציבות המבנה, עבודות השיקום שבוצעו והשלמת קירוי הקומה השנייה, הוסרה המניעה לפעילות בקומת הקרקע והשוכרים נמצאים בשלבי שיקום ובנייה מחדש של שטחי המסחר וחלק משטחי המסחר באזור זה חזרו לפעילות ונפתחו לקהל. פוליגון מעריכה שעבודות השיקום צפויות להסתיים עד לרבעון השלישי של 2019.

 

השריפה במרכז המסחרי של פוליגון בחדרה השריפה במרכז המסחרי של פוליגון בחדרה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x