$
בורסת ת"א

מקורית: סומוטו בוחנת כניסה לקנאביס - או לטכנולוגיית רכב

החברה דיווחה הבוקר על מינוי ועדה לאיתור פעילות חדשה בתחום הקנאביס ה"חדשנית ובעלת הפוטנציאל", ובתחום טכנ' רכב "פורץ הדרך"; סומוטו תחלק לבעלי המניות דיבידנד של 65 מיליון שקל - אם תקבל את אישור ביהמ"ש

צלי גרינברג 10:2321.04.19

חברת סומוטו הציבורית דיווחה הבוקר (א') כי החליטה למנות ועדה לאיתור פעילות חדשה בתחומי הקנאביס הרפואי וטכנולוגיית רכב - "החברה החלה לבחון חברות בתחומים אלה", נאמר בהודעת סומוטו.  

את תחום הקנאביס מתארת החברה כ"תחום חדשני אשר מתפתח לאחרונה בקצב מסחרר ואשר החברה רואה בו פעילות ממשית ובעלת פוטנציאל רב"; את טכנולוגיית הרכב כ"תחום פורץ דרך, המציע בין השאר, פתרונות אוטונומיים שונים לרכבים, מערכות בטיחות מתקדמות לרכב ואיסוף מידע מהרכבים". 

 

עוד דיווחה החברה שהדירקטוריון החליט על חלוקת דיבידנד של 65 מיליון שקל (18 מיליון דולר) לבעלי המניות, סכום המשקף תשואת דיבידנד של כ-38% ביחס לשווי החברה ביום המסחר האחרון, חמישי שעבר - שעמד על 170.4 מיליון שקל.

 

הדיבידנד יחולק בכפוף למספר תנאים, ובראשם השלמת עסקת מכירת הפעילות של החברה לצביקה בארינבוים וקבלת אישור בית משפט לחלוקה, אשר אינה עומדת במבחן הרווח שנקבע בחוק החברות - סומוטו מעריכה כי יתרת הרווחים הראויים לחלוקה תהיה נמוכה מהסכום  אותו היא מעוניינת לחלק כדיבידנד.

 

בשבוע שעבר דיווחה סומוטו על מכירת הפעילות הקודמת לחברה בשליטת צביקה בארינבוים - הבעלים של רשת המרכזים הרפואיים נארא - עבור סכום שיגיע, במקרה של עמידה ביעדים, ל-50 מיליון דולר (178.9 מיליון שקל).

 

במסגרת העסקה ישלם בארינבוים במועד השלמת המכירה תשלום שאינו מותנה של 36.72 מיליון דולר. תשלום נוסף של 48% מסכום ה-EBITDA של סומוטו בחודשים אפריל-מאי 2019 ישולם בתום שלושה חודשים ממועד השלמת העסקה - תשלום זה לא יעלה על 1.54 מיליון דולר. תשלום נוסף של עד 11 מיליון דולר, ישולם לחברה בתום 3 שנים ממועד השלמת העסקה - תשלום זה מבוסס יעדים.

 

בקופת סומוטו, נכון ל-31 במרץ 2019, סכום של 18.6 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה (בהנחה של עמידה מלאה ביעדים, פרעון הלוואת מוכר ובהתעלם מהשלכות מס אפשריות), קופת המזומנים תגדל לסכום של כ-65 מיליון דולר.

 

 צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x