$
בורסת ת"א

קנביט תנפיק 20% ממניותיה ותגייס עד 32 מיליון שקל

חברת הקנאביס החליטה על הגיוס לאחר שאסיפת בעלי המניות שלה אישרה את העסקה עם קבוצת המשקיעים בהובלת ברק רוזן. לאחר ההסכם תדולל הקבוצה מאחזקה של 59.5% ל-52%, אך תשמור על השליטה בחברה

צלי גרינברג 23:5817.04.19

חברת הקנאביס קנביט פארמסוטיקלס, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 196.3 מיליון שקל, דיווחה הערב (ד'), כי בכוונתה להנפיק עד כ-1.8 מיליון מניות, שהם כ-20% מהון החברה הרשום למסחר, במחיר של 18 שקל למניה, ותגייס עד 32.4 מיליון שקל.

 

המחיר משקף הנחה של 13.5% על מחיר המניה לפני פתיחת המסחר היום (ד'). סכום הגיוס ישמש לרכישת חברות ועסקים בתחום הקנאביס.

 

 

 

החברה גם אישרה הערב את העסקה עם קבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן, המשקיעה 32 מיליון שקל תמורת 59.5% מהון מניות החברה, וזו תדולל לכ-52% אם החברה תצליח בהנפקה.

 

סכום ההשקעה שהחברה תקבל מרוזן וקבוצת המשקיעים יאפשרו לה לצאת מרשימת השימור שבה היא נמצאת כיום, ולעבור להיסחר ברשימה הראשית (החברה נמצאת ברשימת השימור מאז אוגוסט 2015). הסכום יתווסף לכ-6 מיליון השקלים הנמצאים בקופת החברה כיום, ולסכום הגיוס המתוכנן.

 

חממת גידול קנאביס חממת גידול קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

מניית החברה עלתה היום ב-7.8% לאחר שהודיעה הבוקר (ד'), כי חתמה על מזכר הבנות עם המדיקל סנטר, שבמסגרתו תספק לה גישה למוצרי קנאביס לשיווק ומכירה, ומדיקל סנטר תאפשר לקנביט לפעול במתקניה לצרכי מחקר ופיתוח. בנוסף, מדיקל סנטר תוכל לספק מרשמים למוצרים רפואיים, שיופקו מגידולי הקנאביס הרפואי של קנביט ולספק מוצרים סופיים למטופלים שתמצא כרלוונטיים.

 

ברק רוזן אמר הערב ל"כלכליסט" כי "החברה תעבור בחודש מאי לבעלי השליטה החדשים, שיעמידו לרשות החברה יו"ר ומנכ"ל מקצועיים עם ניסיון בינלאומי. סכום הגיוס לאחר ההנפקה יגדיל את קופת המזומנים של החברה לכ-70 מיליון שקל שיאפשרו לה לרכוש ולמזג פעילויות וחברות בתחום. ההסכם עם מדיקל סנטר יאפשר לקנביט לתת מענה בצד המחקר והפיתוח ויהווה מרכז הפצה נוסף למוצריה העתידיים".

 

החברה הודיעה לפני כחודש כי צירפה לדירקטוריון שלה את דני אנגל, מנכ"ל המדיקל סנטר בהרצליה שעם הנהלת החברה בהובלתו חתמה על מזכר ההבנות, ואת איתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר ויו"ר חברת אירונאוטיקס לשעבר.

 

החברה גם גייסה לשורותיה את פרופ' רפאל משולם, חלוץ עולמי בחקר החומרים המרכיבים את צמח הקנאביס, כיו"ר הוועדה המדעית, ורוזן צירף את דניאל ברינבאום, מנכ"ל סודה סטרים, כאחד המשקיעים בקבוצה הרוכשת את השליטה בחברה.

 

לקנביט יש חווה לגידול קנאביס רפואי באזור ים המלח, והיא מתכוונת לפעול לאורך כל שרשרת הערך - ריבוי, גידול, גנטיקה, מחקר, פיתוח ויצוא. יש לה גם הסכם הפצה עם חברת נמסטה טכנולוגיות (Namaste Technologies) הקנדית, והסכם לגידול קנאביס רפואי עבור המגדלת הוותיקה תיקון עולם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x