$
בורסת ת"א

ביג נכנסת לענף המשרדים: תקים פרויקט בסרביה ב-78 מיליון יורו

חברת מרכזי הקניות רכשה באמצעות חברה בת קרקע במרכז העסקים החדש בעיר בלגרד, בעלות מוערכת של 10 מיליון יורו; המשרדים כבר מושכרים לחברת תוכנה בינלאומית מובילה; זהו הפרויקט הראשון של ביג בתחום המשרדים

חזי שטרנליכט 15:0417.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת ביג מרכזי קניות נכנסת לתחום המשרדים:  החברה הבת של חברת מרכזי הקניות, CEE BIG (מוחזקת ב-78.5%), רכשה מחצית מקרקע בשטח של 8,600 מ"ר במרכז העסקים החדש בעיר בלגרד, בירת סרביה. שווי הקרקע כולה, כולל החלק של היזם שנכנס לשותפות עם ביג, נאמד בכ-20 מיליון יורו ועלות הפרויקט כולו כ-78 מיליון יורו.

בשטח ייבנה פרויקט משרדים, שבו תחזיק ביג 50%. הפרויקט יכלול כ-34 אלף מ"ר של משרדים.

מה דעתך על מניית ביג:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

הפרויקט, שבנייתו צפויה להסתיים במהלך שנת 2021, כבר מושכר לחברת תוכנה בינלאומית מובילה, וישמש עבורה כקמפוס הראשי באזור. המבנה יתוכנן מראש בהתאמה לצרכי החברה, ויתן מענה לאלפי העובדים שהיא עתידה להעסיק.

        

הדמיית הפרויקט של ביג בסרביה הדמיית הפרויקט של ביג בסרביה הדמיה: הדמיית יחסי ציבור


     

ביג ציינה כי ההסכם שנחתם עם חברת התוכנה הוא לתקופה של 10 שנים, וכולל אפשרויות הארכה עוקבות לפי שכ"ד שמשקף דמי שכירות מתואמים (NOI) של כ-6.7 מיליון יורו. לאחר השלמת השכרת כל שאר השטחים בפרויקט, הפרויקט צפוי להניב NOI של כ-7.9 מיליון יורו בשנה.

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג, אמר כי ביג רואה בסרביה מנוע צמיחה משמעותי. הפרויקט החדש, שבו ביג נכנסת לראשונה לתחום המשרדים, מרחיב את תמהיל הפעילות של החברה בסרביה ומחזק את היותה שחקן נדל"ן מניב משמעותי בסרביה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x