שווקי חו"ל

בפעם השנייה מתחילת השנה - גרמניה חותכת את תחזית הצמיחה ל-2019

משרד האוצר הגרמני שהוריד בינואר את התחזית מ-1.8% ל-1%, חותך היום פעם נוספת ובחדות את הנתון, ל-0.5% בלבד; לשנת 2020 צופה הממשלה התאוששות כלכלית, ותוצר של 1.5%

שירות כלכליסט 12:5417.04.19

הודעה מדאיגה יוצאת היום מגרמניה (ד'), המשקפת היטב את מצבה הקשה של הכלכלה הגדולה ביותר באיחוד האירופי, בעיקר לנוכח החולשה המתמשכת של התעשייה הגרמנית.  

משרד האוצר הגרמני מודיע לפני שעה קלה על הורדה חדה של תחזית התצמיחה לשנת לשנת 2019 - בפעם השנייה תוך פחות משלושה חודשים. לפי התחזית המעודכנת, כלכלת גרמניה תתרחב השנה בשיעור של 0.5% בלבד - מחצית מהנתון שפרסמה ממשלת גרמניה בתחילת השנה. 

 

רק בחודש ינואר הורידה גרמניה את התחזית מ-1.8% ל-1%. בה בעת, לפי התחזית המעודכנת, הממשלה כן מצפה שהחזרה לתלם תהיה מהירה יחסית, ומעמידה תחזית לצמיחה של 1.5% בשנת 2020.

 

שר האוצר הגרמני פטר אלטמאייר (Peter Altmaier) אמר היום שעימות הסחר ואי הוודאות סביב הברקזיט מטילים צל כבד על הכלכלה הגרמנית. בחזית הפנים, מגבלות הזיהום החדשות פוגעות ברווחי תעשיית הרכב המקומית, וכך גם התעשייה כולה נפגעת מרמות המים הנמוכות באופן חריג בנהר הריין, שיצרו צוואר בקבוק ועיכובים כבדים באספקה לחברות.

 

 

הקנצלרית אנגלה מרקל הקנצלרית אנגלה מרקל צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x