$
בורסת ת"א

אהוד אולמרט ודני נוה בהסכם לרכישה וייצור קנאביס רפואי בכ-250 מיליון שקל

חברת יו ניבו מדווחת על הסכם עקרוני לרכישה וייצור 50 טון תפרחות ושמן קנאביס רפואי בתקופה של 5 שנים עבור אחת ממגדלות הקנאביס הרפואי בישראל. מדובר בחברת בטר, וכי סכום העסקה מוערך בעד 250 מיליון שקל לתקופת ההסכם

צלי גרינברג 19:5816.04.19

חברת הקנאביס הציבורית יו ניבו, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 155 מיליון שקל ושבתחילת החודש גייסה את אהוד אולמרט כמשקיע ויועץ עסקי לחברה, דיווחה היום (ג') לבורסה, כי חתמה על הסכם עקרוני לרכישה וייצור 50 טון תפרחות ושמן קנאביס רפואי לתקופה של 5 שנים עבור אחת ממגדלות הקנאביס הרפואי בישראל.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי מגדלת הקנאביס היא חברת קאן פרמצבטיקה (בטר), מגדלת הקנאביס הרפואי השנייה בגודלה בישראל שאותה מוביל דני נוה כיו"ר, הנמצאת בתהליכי מיזוג לחברת וויטסמוק תוכנה, שנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 59.8 מיליון שקל.

 

אהוד אולמרט אהוד אולמרט צילום: יאיר שגיא

 

 

המפעל של יו ניבו ירכוש את התוצרת החקלאית של בטר לעיבוד וייצור, ויחזיר אותה לחברה כמוצרי קנאביס רפואי שהיא תחלק לחולים המטופלים על ידה. בנוסף, החברה תרכוש חלק מהתוצרת עבור ייצור עצמי שלה, שאותו תמכור תחת מותג פרטי שבבעלותה.

 

המפעל היחיד שעיבד וייצר תוצרת עבור מגדלי הקנאביס הרפואי עד עתה היה המפעל של חברת פנאקסיה ישראל, בהובלת היו"ר הטרי יונתן קולבר, המתמזגת לשלד הבורסאי הרודיום, שנסחר בבורסה בתל אביב לפי שווי 95.8 מיליון שקל.

 

כיום משלמות מגדלות הקנאביס הרפואי למפעל ייצור קנאביס רפואי בין 2 ל-3 שקל לכל גרם עבור עיבוד וייצור למותגיהן, והמפעלים משלמים בין 5 ל-8 שקל לכל גרם, שהם מייצרים תחת מותגי המפעלים עצמם. המחיר לכל גרם למפעלים נקבע לרוב בהתאם לכמות הרכישה.

 

יו ניבו חתמה ב-25 למרץ השנה על הסכם לרכישת תפרחות קנאביס רפואי למשך 3 שנים מחברת דרך לחיים, שבבעלות איריס וגילי ורמוט ושותפם שחף אוחנה, שיספקו לחברה עד 9 טון קנאביס רפואי בתקופה זו.

 

לפי דיווחי החברה, הסכמי החברה החתומים כוללים הסכמי מכירה לחברת די.אן.איי ג'נטיקס ההולנדית, שבמסגרתם תמכור עד 20 טונות תפרחת ושמני קנאביס רפואי בשנה עבור 4 יורו לגרם, המגלמים הכנסה פוטנציאלית שנתית של 80 מיליון יורו; הסכם עם חברה קנדית לייצוא שנתי של 24 ק"ג שמן קנאביס רפואי כחומר גלם, עבור 576 אלף דולר בשנה.

 

לחברה גם הסכמים עם בתי מרקחת בישראל ובהם: שור טבנצ'יק, מקס פארם, ובתי מרקחת נוספים, המספקים קנאביס ל-5,000 חולים ומבטאים דרישה שנתית של 1.8 טונות לתפרחת ושמנים. תמורת אלה עתידה החברה להכניס 25.2 מיליון שקל בשנה, בתמחור של 14 שקל לגרם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x