$
בורסת ת"א

הדירקטוריון אישר: אייל לפידות מונה למנכ"ל שיכון ובינוי

לפידות מכהן כבר עשור כמנכ"ל הפניקס, ושכרו הגבוה היה אחד הגורמים להגבלת שכר הבכירים בגופים הפיננסים; תנאי שכרו - שעוד לא פורסמו - יהיו בהיקפים גבוהים ממה שהיה יכול לקבל בחברה פיננסית; המנכ"ל היוצא משה לחמני יקבל חבילת פרישה של 8 מיליון שקל

גולן חזני 11:4116.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדירקטוריון אישר: אייל לפידות מונה למנכ"ל שיכון ובינוי. לפידות יחל את תפקידו ב-15 ביולי השנה.


לפידות מכהן כבר עשור כמנכ"ל הפניקס, שמחזיקה ב-5% ממניות שיכון ובינוי.  שכרו הגבוה כמנכ"ל הפניקס היה אחד הגורמים להגבלת שכר הבכירים בגופים הפיננסים. במשרתו החדשה בשיכון ובינוי הוא צפוי לקבל תגמול בהיקף גבוה ממה שהיה יכול לקבל בחברה פיננסית. החברה עדיין לא פירסמה את תנאי שכרו.  

אייל לפידות אייל לפידות צילום: שאול גולן

       
בתקופת כהונתו של לפידות כמנכ"ל הפניקס, הניבה החברה את התשואה על ההון הגבוהה ביותר בענף הביטוח. בתפקידו הקודם שימש לפידות כמנכ"ל דלק ישראל.


עלות שכרו של לפידות בפניקס עמדה על 3.6 מיליון שקל בשנה. משה לחמני, המנכ"ל היוצא של שיכון ובינוי, יקבל חבילת פרישה של 8-7 מיליון שקל. 

 

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי, אמר היום: "בתקופת כניסתו של לפידות לתפקיד מנכ"ל הפניקס, דורגה החברה ברוב הפרמטרים העסקיים כחמישית בקבוצת חמש קבוצות הביטוח הגדולות. נכון להיום מובילה הפניקס את ענף הביטוח בישראל במרבית הפרמטרים. אייל מגיע אלינו עם ניסיון נרחב לא רק בעולם הפיננסים, אלא גם בניהול של מערכות גדולות ומורכבות עם פעילויות בארץ ובחו"ל. מדובר בצעד משמעותי עבור החברה, ונפעל במשותף כדי להשיא ערך לבעלי המניות שלה".

לאחר ההודעה מטפסת מניית שיכון ובינוי בבורסת ת"א ביותר מ-3%. מאז שפורסמו הידיעות הראשונות על המינוי הצפוי של לפידות עלתה המניה ביותר מ-40% והחברה נסחרת כבר בשווי שוק של 3.7 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x