$
בורסת ת"א

אנטרופי מגיבה לגזירה של ברקת: תציע למוסדיים כלי לניתוח האנליזות שלה

בשבוע שעבר הודיעה משה ברקת כי יחייב את המוסדיים לבצע אנליזות עצמאיות ולא להסתמך באופן עיוור על המלצות אנטרופי; לא ברור אם ברקת יראה בכלי החדש של אנטרופי אנליזה עצמאית

רחלי בינדמן 13:1215.04.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הייעוץ אנטרופי מגיבה למהלך הדרמטי של הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת שהודיע בשבוע שעבר כי ידרוש מגופים מוסדיים לבצע אנליזות עצמאיות לצורך הצבעה באסיפות כלליות של חברות ציבוריות. המהלך עלול להחליש את אנטרופי, שמספקת אנליזות כאלה למוסדיים.

 


 

משה ברקת, הממונה על שוק ההון משה ברקת, הממונה על שוק ההון צילום: אוראל כהן


      
אנטרופי הודיעה היום (ב') כי תעמיד לרשות המוסדיים, בנוסף להמלצה שתנפק להם, כלי אינטראקטיבי - דשבורד ניהולי לכל דרגי קבלת ההחלטות בגוף המוסדי.

בפלטפורמה החדשה יוכל כל גוף להציב את הפרמטרים והשיקולים להחלטה ואף לקבוע את המשקל של כל פרמטר. זאת על מנת לספק לגוף המוסדי יכולת להפעיל הליך מתודולוגי וסדור לבחינת המלצתה של אנטרופי וקבלת החלטה עצמאית. בין הפרמטרים נכללים למשל שיקולים כלכליים, תהליכי עבודה של החברה לקבלת ההחלטה, השלכות לטווח קצר או ארוך, איכות הממשל תאגידי של החברה, והתועלת לבעלי מניות המיעוט.

 

גל סטאל, יו"ר אנטרופי גל סטאל, יו"ר אנטרופי צילום: אוראל כהן


     

באופן זה מעוניינת אנטרופי להמשיך לספק למוסדיים את האנליזות שלה תוך יצירת כלי שיאפשר למוסדי לנתח אותה באופן עצמאי כפי שדורש ברקת. לא ברור אם הממונה על שוק ההון יראה בכך אנליזה עצמאית

 

כיום הגוף המוסדי מקבל את המלצותיה של אנטרופי, לאחר שזו מבצעת ניתוח, על בסיס מדיניות הצבעה המגובשת יחד עם הגופים המוסדיים

 

יו"ר אנטרופי גל סטאל אמר היום כי "לאחר שנים רבות של עבודה שוטפת ויומיומית מול הגופים המוסדיים, אנו בדעה כי אלו פועלים מתוך מחשבה עצמאית ואחראית בכובעם כשומרי סף וכמנהלי כספי הציבור. שכן, באופן שוטף אנטרופי מקיימת שיחות ודיונים עם מחלקות המחקר של הגופים המוסדיים, מנהלי ההשקעות ואף עם וועדות ההשקעה בעת אישור מדיניות ההצבעה.

 

"יחד עם זאת ובכדי לסייע ביישום תהליך יעיל וברור יותר לגוף המוסדי בעת קבלת החלטתו, החל מהחודש הבא תספק אנטרופי ללקוחותיה, בכל המלצה, כלי אינטראקטיבי אשר יאפשר לכל גוף מוסדי להמשיך ולקבל החלטה עצמאית ובלתי תלויה וזאת, על בסיס פרמטרים מקצועיים ואינטראקטיביים – פרמטרים הניתנים להגדרה עצמאית ע"י כל גוף ובהתאם לשיקוליו המקצועיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x