$
שווקי חו"ל

טבע לא הצליחה לעכב משפט בארה"ב: נתבעת שנתנה שוחד דרך כנסים רפואיים

שני אנשי מכירות תובעים את יצרנית התרופות בטענה שהשתמשה לכאורה בתוכנית הדוברים שלה בכנסים כאפיק להזרמת כספים והטבות לרופאים

חזי שטרנליכט 14:1513.04.19

יצרנית התרופות טבע תאלץ לעמוד למשפט בנוגע לחשדות כי נתנה לכאורה הטבות (Kickbacks) ושוחד לדוברים בכנסים שערכה בארצות הברית. החברה ניסתה לערער על האפשרות לפתיחת המשפט, כאשר פנתה ב-20 במרץ בבקשה לפנות לערכאה נוספת, אך שופט בית המשפט המחוזי בדרום מדינת ניו יורק דחה בסוף השבוע האחרון את הבקשה וציין כי הוא מחפש מועד לפתיחת המשפט. בטבע ציינו כי יגיבו במסגרת ההליך המשפטי.

 

שני אנשי מכירות שעובדים בטבע מאז שלהי העשור הקודם, צ'ארלס ארנשטיין וחוסאם סנוסי, הגישו תביעה בסוף פברואר האחרון בנוגע לטענות כי טבע הפרה את חוק ה-False Claim Act, בכנסים שערכה ב-2014. לפי טענתם של ארנשטיין וסנוסי, טבע השתמשה לכאורה בתוכנית הדוברים שלה בכנסים כמעין אפיק להזרמת כספים והטבות לרופאים. בין ההטבות היו ארוחות פאר שניתנו לכאורה לרופאים שרשמו את תרופת הקופקסון בשתי גרסאות לחולים.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפי המדווח בארה"ב, תוכניות דוברים הן פרקטיקה נהוגה בתעשיית התרופות. בתעשייה זו נעשה שימוש נרחב בארגון כנסים לרופאים, וחברות התרופות רואות באירועים אלה ערוצי שיווק. לפי המסוקר בארה"ב, רופאים שמגיעים לנאום בכנסים עשויים ליהנות מהטבות שונות כגון עמלות, השלמות על הנסיעות שלהם, הטבות בצורה של תנאי אירוח, ארוחות ואלכוהול.

 

לפי הנתונים בתביעה של ארנשטיין וסנוסי, טבע ארגנה את הכנסים בין היתר באמצעות חברה בשם AHM. אותה חברה ארגנה לטבע 12 אלף כנסי דוברים, כ-1,700 בממוצע מדי שנה, בין השנים 2008 עד 2014. לפי המצוטט בכתב התביעה, "הרופאים באופן כללי מושפעים יותר (More receptive) לקבלת מידע קליני מעמיתיהם (הדוברים בכנסים, ח"ש), מאשר מקבלת המידע הקליני על ידי אנשי מכירות".

 

 

מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ צילום: סיון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x