$
שווקי חו"ל

חזרה גנרלית לפני ההנפקה בבורסה? ארמקו צפויה לגייס חוב ב-10 מיליארד דולר

חברת הנפט הממשלתית של סעודיה צפויה למשוך ביקושים של לפחות 26 מיליארד דולר בהנפקת האג"ח שלה; הבנקים המלווים את ההנפקה בכוננות שיא: מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון, נפגש עם משקיעים

בלומברג 17:0606.04.19
חברת הנפט הממשלתית של סעודיה, ארמקו (Aramco), מתכוננת להשיק בשבוע הבא הנפקת אג"ח בשווי המוערך לכל הפחות ב-10 מיליארד דולר. הסימנים הראשונים כבר מצביעים על ההתעניינות הרבה מצד המשקיעים.

 

על פי מידע שעבר בין המשקיעים ביום שישי, הביקוש בהנפקת האג"ח הנחשקת ביותר של השנה כבר מסתכם ב-26 מיליארד דולר, כך על פי אנשים המעורים בנושא.

 

החברה, יחד עם הבנקאים שלה, הקדישה את השבוע האחרון להשגת תמיכה עבור ההנפקה, ולשם כך ביצעה מצגות למשקיעים בניו יורק, שיקגו, סינגפור וטוקיו.

 

ההצלחה של המכירה חשובה במיוחד לבנקים כמו ג'יי.פי מורגן, המייצגים את ארמקו, שכן הם מעוניינים להיבחר גם לנהל את ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) של החברה, הנחשבת לרווחית ביותר בעולם.

 

מתקן של ארמקו מתקן של ארמקו צילום: רויטרס

 

בהופעה נדירה שרק מדגישה את חשיבות הנפקת האג"ח, מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון נפגש ביום חמישי בניו יורק עם משקיעים כדי לקדם את העסקה.

 

בנקים אחרים המעורבים בניהול המכירה הם מורגן סטנלי, סיטיגרופ, גולדמן זאקס, HSBC ו-NCB קפיטל, כך לפי התשקיף שהגיע לידי סוכנות בלומברג. תחזית המחיר הראשונה תתפרסם קרוב לוודאי ביום שני, והתמחור יתבצע כנראה כבר ביום שלישי, כך לפי המקורבים. נציגי החברה סירבו להגיב על התהליך.

 

"זו הולכת להיות עסקת ענק", אמר סרגי דרגאצ'ב, מנהל השקעות ראשי ב- Union Investment Privatfonds בפרנקפורט. "הביקוש יהיה עצום". להערכתו, הביקוש עשוי לעקוף את השיא שרשמה קטאר בשנה שעברה כשמכירת אג"ח בשווי 12 מיליארד דולר משכה הצעות בגובה 53 מיליארד דולר.

 

ארמקו פונה לשוק האג"ח בדולרים כחלק מהמאמצים שלה לגייס הון לפני רכישת אחזקת שליטה ב-69 מיליארד דולר בענקית הפטרוכימיים הסעודית, סאביק (Sabic).

 

מכירת האג"ח היא דרך חלופית עבור סעודיה לגייס כסף ולהפחית את התלות של הכלכלה בנפט, זאת לאחר שההנפקה המתוכננת של ארמקו נדחתה בשנה שעברה. בסעודיה העריכו את שווי החברה ב-2 טריליון דולר, אף שלא כל המשקיעים משוכנעים כי היא אכן שווה סכום גבוה כל כך. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x