$
שווקי חו"ל

ג'ף בזוס יעניק רבע ממניותיו באמזון לגרושתו מקנזי

מקנזי בזוס דיווחה על הסדרי הפרידה שנקבעו בין השניים. בזוס מחזיק ב-16% ממניות אמזון ומקנזי תקבל 4%, נתח ששוויו עומד היום על 36 מיליארד דולר; הוושינגטון פוסט יישאר בבעלות ג'ף בזוס

שירות כלכליסט 20:4504.04.19

רבע ממניותיו של ג'ף בזוס באמזון יעבור לידי פרודתו מקנזי (MacKenzie), במסגרת הסכם הגירושין - כך עולה מהודעה שפרסמה לפני שעה קלה מקנזי, על חתימת הסכם הפרידה ועל התנאים שנקבעו בו. מקנזי מעדכנת שתקבל לפי ההסכמות 25% ממניותיו של בזוס באמזון.  

 

בזוס, המייסד, היו"ר והמנכ"ל של ענקית המסחר האמריקאית, מחזיק ב-16% ממניות אמזון, כך שלידיה של מקנזי יועברו 4% והוא יישאר עם 12%. שווי השוק של אמזון עומד היום על 890 מיליארד דולר, כך ששווי המניות שתקבל מקנזי עומד על 35.6 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי הודעת מקנזי, היא מותירה בידיו את זכויות ההצבעה הקשורות למניות שתקבל, כך שבפועל לג'ף בזוס יישאר כוח הצבעה של 16% בחברה. ההחזקה בוושינגטון פוסט תישאר בבעלותו של ג'ף בזוס וכך הבעלות על בלו אוריג'ין (Blue Origin), חברת החלל שפועלת לפיתוח דרכים לשיגור תיירים לחלל בעלויות נמוכות יחסית.

  

כך עדכנה מקנזי בהודעה: "אני אסירת תודה על סיום התהליך של פירוק הנישואין לג'ף, עם התמיכה שקיבלנו האחד מהשני, ומכל מי שתמך בנו מתוך טוב לב. אני מצפה לעבור לשלב הבא של הורות משותפת ושל חברים. שמחה להעביר לו את כל הזכויות שלי בוושינגטון פוסט, בבלו אוריג'ין (Blue Origin) וב-75% מהמניות המשותפות שלנו באמזון, כולל זכויות ההצבעה במניות שלי ולתמוך בהמשך התרומה שלו והצוות שלו בחברות המדהימות הללו. מתרגשת בכל הנוגע לתוכניות שלי. מודה על העבר ומלאת ציפייה למה שעתיד לבוא".

 

 

 

 

גם בזוס העלה ציוץ בטוויטר ובו כתב שהוא אסיר תודה לחבריו ולבני משפחתו וכן למקנזי על תמיכתה ואדיבותה בתהליך ושהוא מצפה בכיליון עיניים ליחסיהם החדשים כחברים וכשותפים. לדברי בזוס, מקנזי הייתה "שותפה מצוינת, בעלת ברית ואם. היא מבריקה ואוהבת ותמיד אלמד ממנה".

 

 

 

 

ג'ף בזוס ומקנזי הודיעו בחודש ינואר על החלטתם להתגרש, לאחר 25 שנות נישואין - מקנזי היתה אחת מהעובדות הראשונות באמזון. היא פגשה את ג'ף בזוס בבנק די.אי שו (D.E. Shaw) לפני שהחברה הוקמה. בראשית ימיה של החברה, מקנזי היתה שותפה לכתיבת התוכנית העסקית שלה.

 

חשוב לציין כי פרטי ההסדר שאותו פרסמה מקנזי נוגעים אך ורק לחברות שבבעלות בזוס ולא נוגעים לנכסים אחרים שעשויים לעבור מידיו של מייסד אמזון לגרושתו, כמו נדל"ן או מזומן.

 

ג'ף בזוס ומקנזי ג'ף בזוס ומקנזי צילום: אי פי איי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x