$
בורסת ת"א

האסיפה באירונאוטיקס אישרה את עסקת המכירה לרפאל ולאביחי סטולרו

חברת רפאל ואביחי סטולרו רוכשים את אירונאוטיקס לפי שווי של 850 שקל - האישור באסיפת בעלי המניות התקבל ברוב של 99.7%

חזי שטרנליכט 19:0704.04.19

אסיפת בעלי המניות של אירונאוטיקס אישרה היום (ה') את עסקת המכירה לחברת רפאל ואביחי סטולרו - האישור התקבל ברוב קולות של 99.7%. המכירה נעשית לפי שווי של 850 מיליון שקל לאירונאוטיקס. אהרון פרנקל, המחזיק ב-30% באירונאוטיקס לאחר סדרה של רכישות שביצע בחודשים האחרונים, ימכור את החזקותיו במסגרת העסקה.

 

העסקה המתוכננת תתבצע במיזוג משולש הופכי, במסגרתו תמוזג חברה פרטית בבעלות חברת רפאל ואביחי סטולרו עם אירונאוטיקס. עם השלמת המיזוג תהפוך אירונאוטיקס לחברה בת (100%) של הרוכשות, מניותיה יימחקו מהמסחר בבורסה בת"א והיא תהפוך מחברה ציבורית לחברה פרטית. בכך תסתיים תקופת ה"ציבוריות" הלא ארוכה של אירונאוטיקס, שהונפקה בקיץ 2017 לפי שווי של כמיליארד שקל. 

 

ב קיץ הסתבכה החברה בפרשה שעליה צו איסור פרסום, הנוגעת לקשריה עם ללקוח מהותי. בצל הפרשה קרסה מניית החברה ובשפל נפלה מתחת לשווי של פחות מ-400 מיליון שקל. את 2018 חתמה החברה בהפסד תפעולי כבד של 5 מיליון דולר אך ברבעון האחרון נרשמה התאוששות. כאשר ההחזקה בחברת קונטרופ תרמה לזינוק בצבר ההזמנות.

 

אירונאוטיקס מסובכת עדיין בחקירה פלילית של משרד הבטחון, שהוטל עליה צו איסור פרסום, ושנוגעת להתנהלות מול לקוח מהותי שלה. בפרשה כבר נודע באוגוסט האחרון כי בכוונת הפרקליטות לזמן נושאי משרה בחברה לרבות המנכ"ל עמוס מתן לשימוע לפני הגשת כתב אישום. בינואר נודע שהחל מה-3 באפריל הקרוב יושעו מספר עובדים בכירים ובהם המנכ"ל ממרשם הייצוא הבטחוני, עד להחלטה בנוגע להגשת כתב אישום בעניינם. בנוסף בסוף דצמבר האחרון ביצעו חוקרי רשות ני"ע חיפוש במשרדי החברה בפרשה אחרת, של חשד לשימוש במידע פנים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x