$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

אהוד אולמרט נכנס כמשקיע ויועץ עסקי בחברת הקנאביס יו ניבו

אולמרט ישקיע כ-3-2 מיליון שקל ביו ניבו ויקבל בתמורה אופציות ל-3.7% ממניות החברה. כמו כן, עבור 40 שעות חודשיות כיועץ עסקי, יקבל שכר של 10,000 דולר; אולמרט מנוע מלהפוך לבעל עניין בחברה או לכהן כיו"ר בשל הרשעתו בפלילים

צלי גרינברג 09:4503.04.19

עוד ראש ממשלה לשעבר עושה את דרכו לתעשיית הקנאביס: אהוד אולמרט נכנס כמשקיע ויועץ עסקי בחברת הקנאביס הציבורית יו ניבו, הנסחרת בבורסה בת"א בשווי של 90.9 מיליון שקל. 

 

השקעתו של אולמרט בחברה מוערכת על ידי גורמים בתעשייה בכ-2 עד 3 מיליון שקל, ותמורת ההשקעה יקבל אופציות על כ-3.7% ממניות החברה, שיבשילו במלואן לאחר שנתיים מיום ההקצאה. כך נודע ל"כלכליסט". מעבר לכך, עבור 40 שעות חודשיות בתפקיד יועץ עסקי לחברה יקבל אולמרט שכר חודשי של 10,000 דולרים - במסגרת התפקיד ילווה אולמרט את יו ניבו בכנסים ובפגישות עסקיות בחו"ל.

 

 

אולמרט הוא כאמור ראש הממשלה לשעבר השני שנכנס להשקעה בתחום - בחודש ספטמבר 2018 הודיעה אינטרקיור על מינויו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ליו"ר הדירקטוריון שלה.  

 

גורמים בתעשייה סיפרו ל"כלכליסט" שכמה חברות פנו לאולמרט כדי לצרפו לשורותיהן, וביניהן חברות הקנאביס הרפואי הציבוריות אינטליקנה (לשעבר תפן) וקנביט. אולמרט מנוע מלתפקד כיו"ר חברת קנאביס ציבורית בשל הרשעתו בפלילים, ואינו יכול להפוך לבעל עניין, קרי החזקה של מעל 5%, בחברה כזו. זאת בעקבות תיקון לפקודת הסמים במליאת הכנסת שעבר בדצמבר האחרון, האוסר החזקה שכזו

 

גורמים מטעמו של אולמרט, המנהל קרן השקעות פרטית שהשקיעה עד כה כ-70 מיליון דולר בחברות פארמה ותרופות בישראל, מסרו בשמו, כי ״לאחר שבחנתי הצעות שונות מחברות קנאביס רפואי בישראל להשתלבותי, בחרתי ביו ניבו, בשל יכולותיה של החברה לעצמאות בתחום הגידול החקלאי, הייצור וההפצה, ועמידתה בכל תנאי הרגולציה המחמירה. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לעבוד עם החברה ומאמין ביכולותיה להפוך לחברה בינלאומית מובילה״.

 

גולן ביטון, מנכ״ל ומייסד יוניבו, אמר ל"כלכליסט": "החיבור עם אהוד אולמרט נוצר הודות לעידו חג'ג', המוביל קבוצת משקיעים שהשקיעה בחברה. אולמרט החליט להשקיע וללוות את יו ניבו כיועץ לאחר שביקר במפעל, שבנייתו מסתיימת בימים אלה. מינויו לתפקיד יועץ עיסקי, באופן בלעדי, יאפשר הגדלה משמעותית של פעילותנו מול חברות שונות בחו"ל, הודות לקשריו העסקיים וניסיונו בעולם הבריאות".

 

עידו חג'ג' אמר לכלכליסט: "עשיתי מאמץ גדול להביא את אהוד אולמרט ליו ניבו, ואני בטוח שהצטרפותו תשמש מנוף להתפתחות העיסקית של החברה. אולמרט בחר לחבור אלינו רק לאחר שבדק היטב את תשתיות החברה והמפעל, וכבר בחודש יולי הקרוב הוא צפוי לייצג אותנו בכנס קאנביס רפואי שיתקיים בלונדון".

אהוד אולמרט אהוד אולמרט צילום: עידו ארז

 

 

יו ניבו (Univo) מחזיקה ברישיונות לגידול חקלאי, ייצור ופיתוח מוצרי קנאביס רפואי. השבוע דיווחה החברה שקיבלה את תקני האבטחה מהיק”ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) למפעל ולמרכז ההפצה. צוות העובדים ביו ניבו מונה את ד"ר שאול מוכתר, שכיהן במשך 15 שנים כסמנכ״לֹ טבע יפן, וכסגן מנהל בית חולים תל השומר. בדירקטוריון של החברה מכהן שמואל רובינשטיין, מנכ"ל חברת התרופות תרו לשעבר.

 

פעילותה העיקרית של החברה היא כמפעל קנאביס, תחום שבו פועלים כיום בישראל רק שלושה מפעלים בעלי היתר פעילות ממשרד הבריאות: המפעל של B.O.L המייצר רק לעצמו, מפעל בזלת, שקיבל תקן זמני עד ליוני 2019, והמפעל של פנאקסיה, הנחשב למפעל הקטן מביניהם. 

 

יו ניבו עתידה להצטרף אליהם בשבועות הקרובים, עם סיום בניית את המפעל שלה באשקלון, בגודל 750 מ"ר, מתוכם 220 מ"ר חדרים נקיים - החברה ממתינה לתקן הסופי מהיק"ר להתחלת פעילותה. בעוד כשנה עד שנתיים, צפוייה להסתיים גם בניית המפעלים של קנדוק פארמה, תיקון עולם, וחברות נוספות.

 

יו ניבו חתמה ב-25 למרץ השנהעל הסכם לאספקת תפרחות קנאביס רפואי למשך 3 שנים מחברת דרך לחיים שבבעלות איריס וגילי ורמוט ושותפם שחף אוחנה, שיספקו לחברה עד 9 טון קנאביס רפואי בתקופה זו. הסכמי החברה החתומים, לפי דיווחיה, כוללים: הסכמי מכירה לחברת די.אן.איי ג'נטיקס ההולנדית, במסגרתם תמכור עד 20 טונות תפרחת ושמני קנאביס רפואי בשנה עבור 4 יורו לגרם, המגלמים הכנסה פוטנציאלית שנתית של 80 מיליון יורו; הסכם עם חברה קנדית לייצוא שנתי של 24 ק"ג שמן קנאביס רפואי כחומר גלם, עבור 576 אלף דולר בשנה.

 

לחברה גם הסכמים עם בתי מרקחת בישראל ובהם: שור טבנצ'יק, מקס פארם, ובתי מרקחת נוספים, המספקים קנאביס ל-5,000 חולים ומבטאים דרישה שנתית של 1.8 טונות לתפרחת ושמנים. תמורת אלה עתידה החברה להכניס 25.2 מיליון שקל בשנה, בתמחור של 14 שקל לגרם.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x