$
בורסת ת"א

אלקטרה צריכה מורידה שכר לנושאי המשרה הבכירים שלה

החברה מבקשת מאסיפת בעלי המניות לאשר מדיניות תגמול חדשה, הכוללת הורדה של תקרת השכר והמענקים למנכ"ל, המשנה למנכ"ל והסמנכ"לים - השכר החודשי של המנכ"ל צביקה שווימר יוגבל לעד 80 אלף שקל

אורנה יפת 19:4402.04.19

מהלך חריג של הורדות שכר בחברת אלקטרה צריכה: לאחר ששסיימה את שנת 2018 עם תוצאות שליליות שכללו ירידה חדה של 95% ברווח הנקי (ל-8 מיליון שקל), מודיעה יבואנית מוצרי החשמל על הורדת תקרת השכר של נושאי המשרה הבכירים בחברה.  

בין היתר מבקשת החברה במסגרת מדיניות התגמול החדשה המוצעת, להוריד את תקרת השכר ברוטו, להנמיך את תקרת הבונוס, לבטל מענקים מיוחדים ולהחליף את השימוש במונחי שכר שנתי ברוטו במונחי שכר חודשי ברוטו. אסיפת בעלי המניות תתכנס ב-7 במאי לצורך אישור ההצעה. 

 

שכרו של מנכ"ל החברה צביקה שווימר יוגבל ל-80 אלף שקל בחודש ברוטו - מגבלה זו תחליף את התקרה השנתית של מדיניות התגמול הקיימת, של 1.8-1.2 מיליון שקל. המשנה למנכ"ל יזכה לשכר חודשי בגובה של עד 75 אלף שקל בחודש, במקום תקרה שנתית של בין 800 אלף ל-1.2 מיליון שקל. תקרת השכר של הסמנכ"לים תעמוד על 70 אלף שקל בחודש, במקום תקרה של עד מיליון שקל במדיניות הנוכחית.

 

שווימר נכנס לתפקיד המנכ"ל באוקטובר 2018, ועם כניסתו לתפקיד הודיעה אלקטרה צריכה ששכרו יעמוד על 80 אלף שקל לחודש ועלות השכר השנתית על 1.4 מיליון שקל. זאת מול עלות השכר הגבוהה בהרבה של המנכ"ל הקודם זאב קלימי, שעמדה ב-2017 על 6.5 מיליון שקל וירדה ב-2018 ל-2 מיליון שקל. עלות שכרו של המשנה למנכ"ל והאחראי על הכספים שפרש לאחרונה, דורון סלע, עמדה ב-2017 על 4.2 מיליון שקל וב-2018 על 1.8 מיליון שקל. טרם מונה לסלע מחליף.

 

בנוסף להורדת תקרת השכר, באלקטרה צריכה לשנות את הפרמטרים לחישוב המענק השנתי לבכירים, באופן הבא. במקרה של רווח שנתי של עד 40 מיליון שקל, לא ישולם מענק שנתי; ברווח שנתי של מעל 40 מיליון שקל, ישולם למנכ"ל מענק לפי נוסחה של מכפלת 12 משכורות ברווח המתואם העולה על 40 מיליון שקל, חלקי 50 מיליון שקל. כך לדוגמה, אם הרווח השנתי של החברה יעמוד על 80 מיליון שקל, יהיה זכאי המנכ"ל למענק של 9.6 משכורות, המשנה למנכ"ל יקבל 7.68 משכורות והסמנכ"לים 5.76 משכורות. מדיניות התגמול החדשה תהיה בתוקף עד מאי 2021.

 

באלקטרה צריכה יש לא מעט בעלי תפקיד המוגדרים סמנכ"לים, בהם שחר פרי סמנכ"ל שרשרת אספקה ותפעול, ענת ברקן סמנכ"ל משאבי אנוש, שי דרחי סמנכ"ל טכנולוגיה, יגיל וויט סמנכ"ל בכיר מנהל חטיבת מיזוג אוויר, מיקי ביטון סמנכ"ל מנהל פעילות מותגי הייבוא, טל בית הלחמי סמנכ"ל חטיבת לקוחות, ושי אמסלם סמנכ"ל כספים גולן טלקום.

 

לצד מדיניות התגמול החדשה, האסיפה של בעלי המניות תידרש גם לאשר את מינויה של מרים גז לדירקטורית חיצונית - גז, מנכ"לית גורן קפיטל, כיהנה בעבר כמנהלת החטיבה העסקית בבנק הפועלים.

 

צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה צריכה צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x