שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מגה אור תפצה את מחזיקי אג"ח ד' ב־563 אלף שקל

התשלום הוא עקב חריגה ביחסים פיננסיים שנוצרה לחברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 1.37 מיליארד שקל, כתוצאה מפערים בין עמדת הרשות לזו של החברה בביקורת שביצעה

חזי שטרנליכט 09:5931.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ביקורת שערכה מחלקת התאגידים של רשות ניירות ערך בחברת הנדל"ן מגה אור החזקות הובילה לתשלום של פיצוי בצורת תוספת ריבית של 563 אלף שקל למחזיקי סדרה ד' של החברה.


התשלום הוא עקב חריגה ביחסים פיננסיים שנוצרה לחברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 1.37 מיליארד שקל, כתוצאה מפערים בין עמדת הרשות לזו של החברה בביקורת שביצעה.

 

צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור צילום: לימור זפרני
   

 

מגה אור המשכירה מרכזים לוגיסטיים ובעל השליטה בה, צחי נחמיאס (45.4%), התפרסמו בחודשים האחרונים, לאחר שהתמודדו על רכישת אפריקה נכסים. מקור התשלום הוא משתי תקופות שבהן חרגה החברה מהיחס הפיננסי, כך לפי חישוב חדש שהציגה הרשות שסותר את החישוב המקורי שעליו התבססה מגה אור. לסדרה ד' נותרו לפירעון עוד 316.7 מיליון שקל והיא נחשבת נחשבת לבטוחה. מדובר באג"ח צמודת מדד שחתמה ביום חמישי בתשואה של 0.26%, ופירעונה הסופי צפוי בשנת 2024.

 

הביקורת של רשות ניירות ערך עסקה בהתחייבויות של מגה אור למחזיקי שתי סדרות - סדרה ג' וסדרה ד' - והיא נוגעת לעמידת מגה אור באמות המידה הפיננסיות שנקבעו להן בשטר הנאמנות. ברשות חלקו על דרך חישוב היחס של החוב הפיננסי של החברה לדמי השכירות המתואמים שלה מנכסיה (NOI).

 

עיקרי המחלוקת הנוגעת לשתי הסדרות הם שלפי עמדת הרשות, כשמשווים את החוב הפיננסי של החברה, יש לכלול את מרכיב הריבית לתשלום שנצברה בגין האג"ח בחישוב החוב הפיננסי. כמו כן, ברשות גורסים שאין לנכות פיקדונות משועבדים בחישוב החוב הפיננסי. בנוסף יש עוד מחלוקת שנוגעת לדרך חישוב דמי השכירות המתואמים (NOI) בסדרה ד'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x