$
שווקי חו"ל

באפט מאשר: "יש האטה בקצב הצמיחה, זו מגמה כמעט מובהקת"

המיליארדר התייחס לחשש מפני מיתון שעומד בפתח, על רקע היפוך התשואות באגרות החוב בארה"ב. למרות ההאטה, באפט הבהיר כי איננו מודאג: "גם אם היתה נורה אדומה מהבהבת עדיין היינו ממשיכים להשקיע באותה דרך"

שירות כלכליסט 20:3629.03.19

המיליארדר וורן באפט מאשר כי הצמיחה הכלכלית בארה"ב איבדה את התנופה לאחרונה. "אכן נראה שקצב צמיחת הכלכלה האט", אמר יו"ר ומנכ"ל חברת ברקשייר האת'וויי ל-CNBC.

 

 

 

"הייתי אומר בזהירות שהמגמה הזאת כמעט מובהקת, אבל לא מעבר לכך". באפט ציין שההאטה ב-BNSF, חברת הרכבות שבבעלות ברקשייר, שולחת איתותים של צמיחה מואטת, אך הוסיף שחלק מהמידע עשוי להיות מושפע מגורמים עונתיים, כמו מזג האוויר.

 

וורן באפט באסיפת בעלי המניות של ברקשייר במאי 2018 וורן באפט באסיפת בעלי המניות של ברקשייר במאי 2018 צילום: רויטרס

 

 

דבריו מגיעים על רקע חשש גובר והולך מכך שהצמיחה הכלכלית בארה"ב עשויה להיעצר. הדבר הוסיף לתנודתיות של שוק המניות והוריד את תשואות האוצר. התשואה לעשר שנים שמשמשת חיווי לתהליכים כלליים יותר ירדה בין לילה לרמתה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2017. הפער שבין תשואות אגרות החוב לעשר שנים ולשלושה חודשים הפך לאחרונה לשלילי, וגרם למה שקרוי הפיכת עקומת התשואות (yield-curve inversion). התנהגות כזאת של תשואות האג"ח נתפסת על ידי המשקיעים כסימן לכך שמיתון אולי עומד בפתח.

 

באפט אמר כי איננו מודאג, ועם זאת אישר ש"אכן נראה שיש האטה. אני לא מאמין שיש היפוך מגמה, אבל מה שמשתקף מכל העסקים, ובמיוחד מעסקי הרכבות, זה שהכלכלה צומחת בקצב איטי יותר".

 

למרות זאת, לדבריו "זה לא משנה שום דבר בפעילותנו. גם אם הייתה נורה אדומה מהבהבת, עדיין היינו ממשיכים להשקיע באותה דרך", כך באפט. הוא חזר גם על המנטרה הקבועה שלו שארה"ב היא המקום הטוב ביותר להשקעות. "אני ממליץ להמר על אמריקה. אלוהים בירך את אמריקה", סיכם באפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x