שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלשטיין לא מוותר על כלל ביטוח: ביקש היתר שליטה מברקת, גם לגבי מניות שכבר מכר

בעל השליטה באי.די.בי הגיש בקשה לממונה על שוק ההון לקבל היתר שליטה בכלל ביטוח, לאחר שבעבר היתר כזה לא ניתן לו. הוא מציע כעת מבנה משפטי חדש שבו חברה ייעודית שבשליטתו תרכוש את השליטה בכלל, אך מבקש לקבל את ההיתר גם ביחס למניות שלכאורה מכר בעסקאות "החלף"

רחלי בינדמן 10:0629.03.19

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, לא מוותר על כלל ביטוח. אלשטיין, שזה כמה שנים מתקשה לאתר רוכש לשליטה בחברת הביטוח ואף נאלץ להתחיל למכור אחזקות אי.די.בי בבורסה, פנה אתמול לממונה על שוק ההון משה ברקת בבקשה שיעניק לו היתר שליטה בכלל.

 

כזכור, הממונה לשעבר דורית סלינגר סירבה להעניק לאלשטיין היתר שליטה, העבירה את מניות השליטה של אי.די.בי בכלל לידי הנאמן משה טרי - ואילצה אותו להתחיל למכור אחזקות בבורסה.

 

אלשטיין הגיש את בקשת ההיתר לא רק ביחס למניות הקיימות של אי.די.בי בכלל (25.3%) שמהן 20.3% מוחזקות באמצעות הנאמן טרי, אלא גם על המניות שלכאורה נמכרו על ידי אי.די.בי בשוק - 28.9% ממניות החברה שנמכרו באמצעות עסקאות סוואפ (החלף) אותן הגדירה לאחרונה יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה כמלאכותיות.

 

גם ברקת רואה בעסקאות הללו כמלאכותיות, אך הוא לא דרש מאי.די.בי לבטל אותן בבחינת "מעשה גמור" שלכאורה אושר בשתיקה על ידי הממונה לשעבר סלינגר.

 

במילים אחרות, אלשטיין רוצה היתר גם ביחס למניות שלכאורה נמכרו, מה שעשוי להעיד שהוא יכול לקבל אותן חזרה. אלשטיין מקווה לקבל את ההיתר באמצעות מבנה משפטי חדש, כך שהשליטה בכלל תוחזק באמצעות חברה בת ייעודית שתוקם על ידי תאגידים שבשליטת בעל השליטה, ותרכוש מאי.די.בי את אחזקותיה בכלל (באמצעות עסקת בעלי עניין).

 

בנוסף, בקשת ההיתר מתייחסת לחלופות אפשריות נוספות לאופן ההחזקה בכלל ביטוח, ובהן אחזקה דרך חברת דסק"ש שבשליטת אי.די.בי שתרכוש בעסקת בעלי עניין את האחזקות בכלל.

 

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x