$
בורסת ת"א

דוחות קנביט: לא צופים הכנסות מייצוא גם ב-2019

החברה מעריכה בדוחותיה הכספיים ל-2018, כי תתחיל לייצא רק ב-2020, וכי גם ההסכם שלה לגידול קנאביס רפואי בישראל עם תיקון עולם עלול להתעכב

צלי גרינברג 19:5428.03.19
חברת הקנאביס הרפואי קנביט פארמסוטיקלס, הנסחרת כחברה בשימור בבורסה בתל אביב לפי שווי של 216 מיליון שקל, מעריכה כי לא תייצר הכנסות מייצוא גם ב-2019, וכי בהינתן בידה רישיון ייצוא השנה, היא צפויה להכנסות מפעילות הייצוא רק ב-2020. כך עולה מדוחותיה הכספיים של החברה ל-2018, שמצביעים על הפסד כולל של 21.1 מיליון שקל, שעיקרו בהוצאות רישום למסחר בגובה של 18.2 מיליון שקל.

 

קנביט מעלה בדוחותיה גם סימני שאלה לגבי הכנסותיה מפעילות הקנאביס הרפואי בישראל; זאת, לאור הסכמיה לשיתוף פעולה עם מגדלת הקנאביס הרפואי הגדולה בארץ, תיקון עולם. זו אינה יכולה לגדל תפרחות לפחות עד יולי השנה, לאחר שלא קיבלה אישור במסגרת האסדרה החדשה לחווה שלה בביריה, ועדיין לא יכולה לגדל בחווה החדשה שלה בכפר יהושע.

 

ההסכם עם תיקון עולם הוא לגידול חקלאי של קנאביס רפואי בשני מחזורים, שאת ההכנסות מהם העריכה החברה בכ-4.8 מיליון שקל; עלות הגידול צפויה לעמוד על עד 3 מיליון שקל. החברה מציינת, כי אם עד 4 באפריל לא יתקדמו התנאים המתלים של העסקה (שככל הנראה לא יתקיימו לאור המגבלה בה נתונה כיום תיקון עולם), הדבר עלול לעכב את תחילת פעילות הגידול שלה.

  

ברק רוזן ברק רוזן

 

תקופת הדוחות לא כוללת את קבוצת המשקיעים החדשה בראשות ברק רוזן, שהודיעה על הסכם לרכישת 52% ממניות החברה בסוף ינואר השנה, ואשר עתידה להעביר את השליטה לידיה באסיפת המניות הקרובה של החברה במאי, בהינתן אישור מבעלי המניות.

 

מהחברה נמסר כי היא "השלימה את החווה לגידול קנאביס רפואי מהגדולות בישראל וצפויה לקבל את האישורים הנדרשים לגידול בימים הקרובים. קנביט מתכוונת לפעול בכל שרשרת הערך הנוגעת לתחום הקנאביס ובכלל זה המחקר והפיתוח, הגידול, היצור והשווק של מוצרי הקנאביס למיניהם בארץ ובעולם".

 

"השקעת קבוצת רוזן צפויה להזרים עשרות מיליוני שקלים לחברה ולרתום בעלי מקצוע, מנהלים ומומחים בעלי שם עולמי, וביניהם חלוץ חקר הקנאביס הרפואי פרופ' רפאל משולם, אשר עתיד לעמוד בראש הוועדה המדעית של החברה, דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, האלוף (במיל') איתן בן אליהו, מפקד חיל האויר לשעבר, ודן אנגל, מנכ"ל מדיקל סנטר.

 

"במסגרת שיתופי הפעולה של החברה, קנביט היא צד להסכם גידול חקלאי של קנאביס רפואי עם תיקון עולם, שהיא ספק הקנאביס הרפואי הגדול בישראל, ומקווה שתוכל להתחיל ביישומו כבר בטווח הזמן הקרוב. קנביט פועלת להיות אחת מחברות הקנאביס המובילות בארץ ובעולם.

 

"במסגרת פעילות זו, תחת קבוצת המשקיעים החדשה, החברה מאמינה כי עוד בשנת 2019 היא תפיק 2 מחזורי גידול חקלאי של קנאביס רפואי ופועלת להתחיל במחזור הגידול הראשון כבר בשבועות הקרובים. אולם בשל גישה שמרנית ומחמירה ובשל תלות בצדדים שלישיים, בחרה החברה לציין בדוחותיה כי קיימת האפשרות שבשל עיכובים, הגידולים החקלאיים וההכנסות יחלו בתחילת 2020".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x