$
בורסת ת"א

נועם לניר יוצא בהצעת רכש ל-4.5% ממניות בבילון

בעל השליטה מציע לרכוש את המניות במחיר השוק - במקרה של היענות מלאה, התמורה הכוללת עבור המניות תעמוד על 3.8 מיליון שקל; לניר מחזיק ב-22% מבבילון והיענות מלאה להצעה תגדיל את ההחזקה ל-26%

מיקי גרינפלד 17:0728.03.19

נועם לניר מנסה לחזק את אחיזתו בבבילון באמצעות הצעת רכש: חברת חנפק ניהול שבשליטת לניר, המחזיקה ב-18.5% ממניות בבילון (20.3% מזכויות ההצבעה), מציעה לרכוש עד 2,533,200 מניות נוספות, כ-4.5% מהחברה (5% מזכויות ההצבעה). ההצעה בתוקף עד ל-18 באפריל, בשעה 15:00.

לניר מציע לרכוש את המניות בסכום של 1.50 שקל, מעט מעל המחיר בשוק, שעמד הבוקר על 1.496 שקלים. בהצעה נטען שהמחיר גבוה ב-9% ממחיר המניה הממוצע בששת החודשים האחרונים, 1.38 שקלים. אם ההצעה תיענה במלואה, ישלם לניר לבעלי המניות תמורה כוללת של 3,799.800 שקלים.

 

החברה נסחרת בת"א בשווי של 75.7 מיליון שקל - המניה זינקה ב-25.4% בשלושת החודשים האחרונים, וב-2.6% בחישוב של שנה לאחור. בחמש השנים האחרונות איבדה המניה 40% מערכה.

 

לניר מחזיק במניות בבילון גם באמצעות חברת Livermore שבשליטתו, המחזיקה ב-3.83% מזכויות ההצבעה בחברה - בסך הכול באמצעות שתי החברות מחזיק לניר ב-22% מהון המניות של בבילון וב-24.17% מזכויות ההצבעה בבבילון. אם ההצעה תיענה במלואה, לניר יחזיק באמצעות שתי החברות שלו ב-26.6% מהון המניות של בבילון וב-29.17% מזכויות ההצבעה.  

 

 

 צילום: ענר גרין

 

 

התביעה הייצוגית

ב-31 ינואר השנה אישר בית המשפט פשרה עקרונית בתביעה הייצוגית שהוגשה ב-2013, נגד בבילון, בעל השליטה לניר והמנכ"ל בשעתו אלון כרמלי, בפרשת בבילון-גוגל (בטענה שבבילון לא חשפה את השינוי במדיניות גוגל בכל הנוגע להתקנת סרגלי כלים). לפי ההסכמות שדווחו, הסכום הכולל שבו יחויבו הנתבעים לא יעלה על 15 מיליון שקל ולא יפתח מ-12 מיליון שקל. ב-3 בפברואר הורה בית המשפט לצדדים להגיש תוך 10 ימים הסכם פשרה "הכולל את מכלול הרכיבים הרלוונטיים לעניין, אשר אישורו יהא כפוף לפרוצדורה הקבועה בחוק תובענות ייצוגיות ובתקנות תובענות ייצוגיות".

  

מעבר לכך לא נרשמו עדכונים נוספים אך בדוחות השנתיים שפרסמה בבילון ב-13 במרץ נאמר כי נכון למועד הדוח טרם אושר הסכם. עם זאת, בבילון ציינה כי הסיכויים לחתימה על הסכם גבוהים, ושהפיצוי צפוי לעמוד על 12 מיליון שקל: "להערכת הנהלת החברה ויועציה המשפטיים הסיכויים כי הסכם הפשרה האמור לעיל יאושר הינם גבוהים מאשר הסיכויים שלא יאושר. החברה ביצעה הפרשות נאותות בסך של 12 מיליון שקל בדוחותיה הכספיים בגין התביעה האמורה. לצד האמור, ככל ויאושר הסכם הפשרה האמור, קיים כיסוי ביטוח מלא בגין הפרשה זו", נאמר בדוח.

 

כניסה אפשרית לקנאביס

לפני כחודש פורסם על כניסה אפשרית של לניר לתחום הקנאביס הרפואי: קבוצת משקיעים הכוללת את נועם לניר, רן נוסבאום (מנכ"ל קרן פונטיפקס), עופר ובנימין שבתאי (ממייסדי וייבר), האחים הדר וניר שמיר (בעלי שמיר קפיטל), ונוספים, מצטרפת אל אלון כרמלי, גיסו של לניר ולשעבר מנכ"ל בבילון, בהקמת פלטפורמת מסחר אלקטרוני למכירת מוצרים מבוססי קנאביס, המבקשת להתמזג לשלד הבורסאי 'יוזר טרנד'. מעבר לדיווחים הראשוניים לא נרשמה התקדמות בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x