שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בגלל מחיר הקנאביס: קאנומד מבטלת את ההסכמים בארה"ב ופורטוגל

חברת הקנאביס הרפואי החליטה לא להמשיך במזכרי העקרונות לאחר בדיקת נאותות ולנוכח התפתחויות רגולטוריות בישראל ומחירי מוצרי הקנאביס בארה"ב; קאנומד (לשעבר פרוטאולוג'יקס) תמשיך במזכר העקרונות שלה עם חברה איטלקית, אך אינה בטוחה כי הוא "יבשיל להסכם מחייב"

צלי גרינברג 15:1228.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הקנאביס הרפואי קאנומד (לשעבר פרוטאולוג'יקס), הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 40.4 מיליון שקל, דיווחה היום (ה') לבורסה כי החליטה לא להמשיך במזכרי העקרונות שהיו לה עם חברות מקומיות בפורטוגל ובארה"ב. זאת לפי החברה, "על בסיס בדיקת נאותות שהתבצעה".
החברה לא פירטה מה לא צלח בבדיקת הנאותות ומדוע חזרה בה מההסכמים חצי שנה אחרי הודעותיה הקודמות בנושא, שהחלו ב-31 ביולי 2018. קאנומד ציינה בין הסיבות גם את ההתפתחויות הרגולטוריות בישראל בהקשר להסכם עם החברה הפורטוגלית, ואת מחיר הקנאביס הרפואי בארה"ב בהקשר ההסכם עם החברה האמריקנית.  החברה לא פירטה באיזו מדינה בארה"ב מדובר, והאם המחיר עלה או ירד.

 

עוד ציינה החברה כי תמשיך במזכר העקרונות שלה עם חברה מקומית באיטליה, שעוסק בשיתוף פעולה בתחום הקנאביס הרפואי. עם זאת קאנומד כתבה בדיווח ש"אין כל ודאות כי שיתוף הפעולה באיטליה אכן יבשיל לכדי התקשרות או הסכם מחייב".

קנאביס קנאביס צילום: שאטרסטוק


        
 

הסכמי חברות הקנאביס הרפואי הישראליות עם חברות מקומיות ברחבי העולם מציפות להן ערך בעיני המשקיעים, ומכינות אותן לקראת החלת הייצוא, שעתיד להיות מרכז הפעילות שלהן.


מהחברה נמסר בתגובה לחזרתה מההסכמים עם החברות בחו"ל כי "הממצאים שעלו בבדיקת הנאותות הביאו אותנו למסקנה שהכדאיות העסקית אינה תואמת את המצגים שהוצגו בפנינו בשלב הבדיקות המקדימות והחתימה על מזכר העקרונות". 
 

בסוף חודש פברואר השנה דיווחה החברה כי רן בלינקיס, הבעלים של חברת הנדל"ן התל אביבית סיטי בוי וממייסדי רשת הסופרמרקטים AM:PM, ישקיע בקאנומד 18 מיליון שקל עם קבוצת משקיעים, תמורת 43.6% מהון מניות החברה.

 

ההשקעה הגיעה בצל דרישת רשות ניירות ערך בנובמבר האחרון להבהרות מהחברה, שהציפו תהיות לגבי אפשרותה לקבל רישיון לעסוק בתחום הקנאביס. זאת לאחר שהפרקליטות בחנה הגשת כתב אישום בגין עבירות מס נגד יוסי אקב, שכיהן כיו"ר קאנומד. ניסים דג'לדטי, שהחזיק בשרשור ב־42.55% מהון מניות החברה הורשע בעבר בעבירות מס.

 

החברה ציינה אז כי אקב העביר את מלוא מניותיו לאשתו, רויטל גרבר אקב, המכהנת כיום כדירקטורית בחברה. יו"ר קאנומד הנוכחי הוא יאיר פודים, שרשות ניירות ערך עצרה לפני כשבועיים בשל חשד לעבירות מרמה ודיווח בקאנומד - שנקראה אז פרוטאולוג'יקס - ושחררה בתנאים מגבילים. חקירת הרשות את פודים אינה קשורה לפעילות הקנאביס של קאנומד.

 

בלינקיס אמר ל"כלכליסט" בעקבות השקעתו בחברה ועל רקע הפרשייה ברשות ני"ע כי "היו בעיות, אבל עכשיו הן מאחורינו. אנחנו נכניס רוח אחרת לחברה וניקח אותה למקום אחר. אנחנו אנשים מוכרים ולא מתכוונים להיעלם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x