$
שווקי חו"ל

אלי פפושדו ויקיר גבאי נפגשו עם יותר מחצי מיליארד שקל

בעלי המניות של פארק פלאזה הוטל שנסחרת בלונדון, מכרו אתמול מניות בתמורה ל־712 מיליון שקל. רוב הרוכשים בהפצת המניות היו מוסדיים ישראלים. החברה, שבחנה בעבר רישום כפול בת"א, מקווה להיכנס למדד פוטסי 250 בעקבות המהלך

חזי שטרנליכט 08:0027.03.19

בעלי המניות של חברת המלונות הבריטית שבשליטת (46.9%) אלי פפושדו, פארק פלאזה הוטל גרופ (PPHE Hotel), יצאו בהפצה מסיבית של מניותיה כדי להיכנס למדד הראשי בבורסה הלונדונית.  

בין בעלי המניות של פארק פלאזה גם יקיר גבאי (8.9%), והם מכרו אתמול 22% ממניותה – בתמורה ל־712 מיליון שקל – במטרה להגדיל את הסחירות בה ולהוביל אותה להירשם במדד פוטסי 250. העסקה נעשתה במחיר מינימלי של 16 פאונד למניה, דיסקאונט של 10% למחיר הנעילה ביום שני, והיא מגלמת לחברה שווי של 3.2 מיליארד שקל (676.4 מיליון פאונד). מניית פארק פלאזה הגיבה אתמול לדיווח בצניחה של 8.9%.

 

לפי מחיר ההפצה, פפושדו מכר מניות ב־466 מיליון שקל ואילו גבאי מכר מניות ב־88.4 מיליון שקל. מרבית הרוכשים של המניות היו גופים מוסדיים ישראלים, בהם חברת הביטוח הגדולות וקופות הגמל המובילות בארץ. את הפצת המניות בארץ הובילו ברק קפיטל חיתום בניהולו של צביקה מנס בשיתוף עם אוריון. בחו"ל היו אלה בנק בירנברג (Berenberf) ובנק פינקאפ (finnCap). בין בעלי המניות בפארק פלאזה שמוכרים מניות בהנפקה, נמצאת גם חברת אראונדטאון ריל אסטייט של גבאי. פארק הוטל שקלה בקיץ האחרון לבצע רישום כפול בתל אביב, אך חזרה בה.

 

פארק פלאזה הוקמה על ידי פפושדו – שמכהן כיו"ר ומחזיק בה באמצעות קבוצת ים סוף – ובוריס איוושה (15.8%), מנכ"ל ונשיא הרשת, שמחזיק בה באמצעות וולפורד אינווסטמנטס, שהשתתפה גם היא בהנפקת המניות הנוכחית. פארק פלאזה מחזיקה בפורטפוליו של 46 מלונות בערים שונות באירופה, בשווי של 1.6 מיליארד ליש"ט. בנוסף יש לה יותר מ־6,000 יחידות נופש.

 

הקבוצה מפעילה בתי מלון עם רישיון מקבוצת המלונאות רדיסון ויש לה מותגי מלונאות נוספים, בהם Art'Hotel ומלונות ארנה (ARENA) שבאמצעותה היא פועלת בקרואטיה. פארק פלאזה רשמה ב־2018 הכנסות של 342 מיליון ליש"ט, שיפור של 5% לעומת התקופה המקבילה. ה־EBITDA שלה עלה ב־5.5% באותה תקופה, ל־113.2 מיליון ליש"ט. שיעור התפוסה שלה עמד על 79.4% לעומת תפוסה של 77.3% בשנה הקודמת.

 

 

מימין: יקיר גבאי ואלי פפושדו מימין: יקיר גבאי ואלי פפושדו צילומים: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x