$
שווקי חו"ל

אובר בחרה: תנפיק בבורסת ניו יורק

ההנפקה - שצפויה להיות הגדולה השנה ואחת מחמש הגדולות בכל הזמנים עד כה - עשויה להעניק לחברת שיתופי הנסיעות שווי של 120 מיליארד דולר. מתחרתה ליפט תתחיל להיסחר החל מהשבוע הבא בנאסד"ק

שירות כלכליסט 13:3722.03.19
חברת שיתופי הנסיעות אובר טכנולוג'יס בחרה לבצע את ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) שלה בבורסת ניו יורק (NYSE), כך לפי אדם המקורב לנושא שביקש להישאר בעילום שם. ההחלטה הזו עשויה להעניק לניו יורק את הזכות לארח את אחת מחמש ההנפקות הגדולות של כל הזמנים.

 

אובר צפויה להגיש את המסמכים הרשמיים לקראת ההנפקה כבר בחודש הבא, ולפי חלק מההערכות ההנפקה עשויה להעניק לה שווי של 120 מיליארד דולר, שיהפכו אותה להנפקה הגדולה ביותר של השנה.

אובר אובר צילום: AP

 

הבחירה בניו יורק מבדילה את אובר מיריביתה הגדולה ליפט, שתתחיל להיסחר החל מהשבוע הבא בנאסד"ק. לרוב ענקיות הטכנולוגיה, ביניהן אלפבית החברה האם של גוגל, מיקרוסופט ואפל בחרו להיסחר בנאסד"ק. אולם, מאז שכשל טכני פגע בהנפקה של פייסבוק לפני שבע שנים, הפכה בורסת ניו יורק למועדפת על חברות הטכנולוגיה, ביניהן עליבאבא שביצעה שם את ההנפקה שלה ב-2014, טוויטר שהונפקה ב-2013 וסנאפ ב-2017.

 

מאובר ומבורסת ניו יורק לא נמסרה תגובה לידיעה.

מה דעתך על מניית META PLATFORMS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סיבה נוספת שבגללה בחרה אובר בניו יורק עשויה להיות קשורה לעובדה שסמנכ"ל הכספים של החברה נלסון צ'אי, שימש בעבר כבכיר בבורסת ניו יורק, וחבר דירקטוריון אובר ג'ון תאין כיהן כמנכ"ל הבורסה בין 2004-2007.

 

המרוץ של אובר וליפט להנפקה מזכיר מרוץ דומה שנערך בין ענקיות המסחר המקוון הסיניות עליבאבא ו-JD.com ב-2014 שהונפקו בהפרש של מספר חודשים זו מזו. הן ליפט והן אובר הגישו את המסמכים החסויים בנוגע הנפקה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) באותו היום בדצמבר, אך מאז ליפט מקדימה את אובר. השבוע החלה ליפט ברוד שואו לקראת ההנפקה ונפגשה עם משקיעים בניו יורק ובבוסטון. ליפט אמנם התגאתה בדצמבר כי היא חולשת על 39% מהשוק, אך ההכנסות שלה בשנה שעברה בגובה 11.4 מיליארד דולר מייצגות כ-20% מכלל ההכנסות של אובר.

 

אם המניות של ליפט ייסחרו לפי המחיר בקצה העליון של הטווח, שווי החברה יוערך ב-23.3 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x