$
שווקי חו"ל

רבעון מסכם חזק לאדמה: הרווח הנקי זינק ב-79% ל-46 מיליון דולר

חברת האגרוכימיה סיימה את הרבעון הרביעי של 2018 עם עלייה של 17% במכירות ל-963 מיליון דולר; קצב הצמיחה השנתי עמד על 10.2% - הגבוה בענף ומעל המתחרות באייר ו-BASF; השבתה במפעל בסין צפויה להעיב על תוצאות הרבעון הנוכחי - הראשון של 2019

חזי שטרנליכט 13:4420.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת האגרוכימיה אדמה שבבעלות כמצ'יינה הסינית סיכמה את 2018 ברבעון חזק, ששבר רצף של רבעונים שהתאפיינו בדשדוש ואירועים חריגים ששיבשו את רווחיות החברה.


בשלושת החודשים האחרונים של השנה פרצה אדמה קדימה עם עלייה במכירות בשיעור דו ספרתי וזינוק חד ברווח הנקי. עם זאת, המשך המגמה החיובית מוטל בסימן שאלה כאשר החברה דיווחה שעל הרבעון הנוכחי - הראשון של 2019 - העיבה השבתה במפעל בסין, שבחברה מקווים שתסתיים בקרוב ולא תשפיע בהמשך השנה.

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

 

 
חברת מוצרי ההדברה המנוהלת על ידי חן ליכטנשטיין, שבעבר הייתה בהחזקת אי.די.בי, רשמה עלייה של 17% במכירות ברבעון הרביעי של 2018, שהסתכמו ב-963 מיליון דולר.

הרווח ברבעון עלה ב-79% ל-46 מיליון דולר. בחברה רואים את הרבעון כמוצלח במיוחד, לנוכח העובדה שהרבעון האחרון מדי שנה הוא בד"כ חלש יותר ומסתיים באיזון ברווחיות ואף בהפסד.


הרבעון סיכם שנה מורכבת שבה הרווח הנקי ירד ב-11% ל-249 מיליון דולר מול 280 מיליון דולר ב-2017.

בין הגורמים שפגעו ברווח הנקי של החברה היו השפעות חריגות של גידורי מטבע, וכן בצורת שפקדה את אירופה ופגעה בחלק מהמכירות למוצרי החברה. עם זאת, חלק מהמכירות נדחו לרבעון הרביעי וסייעו להזניק את התוצאות.

קצב הצמיחה של אדמה במכירות השנתיות עמד על 10.2% ב-2018, הגבוה בענף שלה. מול 7.9% גידול לסגינ'גנטה, 4.3% עלייה לבאייר ו-2.6% צמיחה בהכנסות ל-BASF. מניות אדמה נסחרות בבורסת שנזן בסין. בארץ נותרה לחברה נציגות בצורת אגרת חוב בודדה (סדרה ב'). אגרת חוב שתיפרע עד 2036, כלומר במח"מ גבוה ביותר של 7.94, ותשואה לפדיון של 2.27%.


אדמה דיווחה במסגרת הדוחות הכספיים כי בשבועות האחרונים התרחש אירוע שעשוי להעיב על הרבעון הראשון של 2019, כאשר החברה נאלצה להשבית את הפעילות במפעל ישן שלה בסין, שהגיע מרכישת חברת סנונדה.

המפעל הישן הושבת עקב רישום של רמות גבוהות מהמותר של תרכובות כימיות בשפכים. כיוון שהמפעל ממוקם במרחק של 5 ק"מ מקומפלקס ייצור חדש שנועד להחליפו, הקימה החברה צנרת להזרמת השפכים אל הקומפלקס החדש, שבו פועל כבר מתקן שפכים מתקדם, והיא צפויה להחזיר את הפעילות לאתר הישן בשבועות הקרובים.

עם זאת ההשבתה צפויה לפגוע ברווחי הרבעון הראשון של 2019 בהיקף שבין 15 ל-20 מיליון דולר, ובחברה מעריכים שההתאוששות תגיע בהמשך.

עוד דיווחה החברה כי אתמול קנתה חברה אחות בקבוצת כמצ'יינה בסין. אדמה רכשה חברה בשם אנפון תמורת 62 מיליון דולר, עם אופציה לתשלום נוסף של עוד 60 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך. בנוסף היא חתמה מוקדם יותר השנה על מזכר הבנות לרכישה אפשרית של חברה בשם הואייפנג, חברה פרטית הממוקמת במחוז ג'יאנגסו, עם מחזור של חצי מיליארד דולר ורווחיות שנחשב לטובה. אדמה נמצאת כעת בשלבי דיו דיליג'נס ולא נמסר מה היקף העסקה, אך ניתן להעריכה בעשרות מיליוני דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x