$
בורסת ת"א

הפרויקט הראשון אחרי הצטרפות דניאל בירנבאום: סידו תקים חוות קנאביס אוטומטית בקיבוץ דן

חברת טכנולוגיות הקנאביס, שמינתה את מנכ"ל סודהסטרים לדירקטור אחרי שהשקיע בה 2 מיליון שקל, חתמה על הסכם עם הקיבוץ לגידול הצמח בתוך מכולות. סידו צופה תפרחות בשווי של 86 מיליון שקל בתוך שלוש שנים

צלי גרינברג 15:0019.03.19

חברת טכנולוגיית הקנאביס הרפואי סידו (Seedo) חתמה עם קיבוץ דן, בגליל העליון, על הסכם להקמת חוות גידול אוטומטית ראשונה של קנאביס רפואי בתוך מכולות.

 

 

 

זוהר לוי, מנכ"ל סידו, הנסחרת ברשימה משנית (OTC) ‏בארה"ב, אמר ל"כלכליסט" כי "בתוך שלוש שנים צפוי הפרויקט להגיע להיקף ייצור של 14 טונות תפרחת יבשה בשווי של 86 מיליון שקל. התהליכים המבוקרים באמצעות מערכות מתקדמות מאפשרים להגיע לרמה איכותית ואחידה, ללא בקטריות ועובשים הקיימים כיום בגידולי חממות, ובכך להתאים את התוצרת לדרישות המחמירות בתחום הרפואה".

 

 

קנאביס קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

שחקן הרכש החדש של סידו, מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום, שמונה לדירקטור בחברה רק לפני שבועיים, גם השקיע בה 2 מיליון שקל. בירנבאום הצטרף בכך לעו"ד פנינת ינאי, שאף היא מונתה לדירקטורית, ולד"ר ג'ינדאיי פרייזר (Jendayi Frazer), ששימשה יועצת בכירה של קונדוליזה רייס וממונה על אפריקה במשרד מזכיר המדינה בממשל בוש, שהחברה צירפה לטובת פתיחת השווקים באפריקה.

 

 

דניאל בירנבאום דניאל בירנבאום צילום: עמית שעל

 

המערכת האוטומטית של סידו מגדלת את השיח משלב הזרע ועד לשלב הקציר והייבוש. היא מייצרת תפרחת אחידה ונקייה מחומרי הדברה, ואמורה לחסוך בעלויות הייצור.

 

תהליכי הגידול מנוהלים באמצעות אלגוריתם, המפענח את מצב השיח וצרכיו בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה. טכנולוגיה נוספת של לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את הביצועים בדרך של הסקת תובנות ממחזורים קודמים. החקלאי יכול לשלוט מרחוק בתפעול המערכת, ואף לצפות במצב הצמחים מעל מסך בזמן אמת.

 

החווה של סידו בקיבוץ דן תשמש ל"ניסוי כלים" של הטכנולוגיה, ובכוונת החברה להקים פרויקטים דומים בעולם. השימוש במכולות יאפשר לגדל קנאביס או ירקות במקומות שבהם האקלים אינו מתאים לכך, וגם לייצר הכנסות במדינות מתפתחות באפריקה, בדרום אמריקה ובאזורים אחרים בעולם. לאור זאת, מתכוונת סידו להיעזר במכרזים של הבנק העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x