$
בורסת ת"א

למרכוס וובר נמאס מארנה גרופ אחרי ששרף עליה מיליארד שקל

בעל השליטה בקבוצה, שנסחרה בשיאה בשווי של מיליארד שקל, מציע לרכוש את אחזקות הציבור (22%) ב־8.5 מיליון שקל בלבד

גולן חזני 07:3618.03.19

אחת מהשמדות הערך הגדולות בבורסה בתל אביב בעשור האחרון ובכלל מתקרבת לסיומה. אתמול דיווחה חברת ארנה גרופ על הצעת רכש של בעל השליטה (62%) מרקוס וובר, בהסכמתו של אברהם נניקשווילי, בעל המניות (16.5%) השני בגודלו בחברה, שמניותיו אינן נכללות בהצעה.

 

הצעת הרכש למניות הציבור (21.7%) – בדרך למחיקת החברה מהמסחר – נוקבת במחיר של 2.76 אגורות למניה – 8.5 מיליון שקל בלבד – מחיר הגבוה ב־20% מהמחיר שבו פתחה את המסחר בתל אביב. בעקבות הצעת הרכש זינקה אתמול מניית ארנה גרופ ב־17.4%, לשווי שוק של 38 מיליון שקל.

 

בשיאה נסחרה ארנה גרופ בפברואר 2011 בשווי של מיליארד שקל, אז היא נקראה מנופים פיננסיים ונשלטה בידי וובר, נניקשוילי וג'קי בן זקן. באמצעות הצעת הרכש, אם תתקבל, וובר ימחק למעשה השקעה של קרוב למיליארד שקל, כשאת ההשקעה הראשונה שלו – 25 מיליון דולר – ביצע ב־2008 כהלוואה. בהמשך העמיד הלוואות והשקעות נוספות של יותר מ־900 מיליון שקל בחברה. תחת וובר הפכה ארנה לכשלון עסקי מהדהד בתחום הגז והנפט בקידוח שמן אליו נכנסה והסתיים במפח נפש.

 

גם בתחום הנדל"ן לא רוותה החברה נחת, כשרכישת קניון ארנה בהרצליה הסתיימה בהפסד גדול, והיא לא הצליחה להחזיר גם את השקעה בקניונים באשדוד ובנהריה. וובר הציע בסוף 2016 לרכוש את שני הנכסים העיקריים של ארנה, הסטאר סנטר באשדוד וקניון ארנה בנהריה, תמורת 790 מיליון שקל, אבל אז נכנסו לתמונה חברות נוספות שהעמידו הצעות מתחרות שלא יצאו אל הפועל, אבל הצליחו להכשיל את עסקת בעלי העניין שלו.

 

מרכוס וובר מרכוס וובר צילום: אלון רון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x