$
בורסת ת"א

בנק ירושלים לא מוותר על דקסיה: "מניחים שיש קשיים בהשלמת העסקה מול דיסקונט"

הבנק שהצעתו למיזוג עם דקסיה נדחתה כבר פעמיים על ידי הדירקטוריון - שהעדיף את העסקה עם דיסקונט-מרכנתיל - מתעקש להיפגש שוב עם הנהלת הבנק ולהגיש הצעה מתוקנת: "התמורה עשויה להסתכם ב-675 מיליון שקלים, מוכנים לרכיב מזומן בלבד לבעלי מניות שירצו בכך"

רחלי בינדמן 14:2617.03.19

בנק ירושליםלא מוותר על רכישת בנק דקסיה (ששינה לאחרונה את שמו ל'מוניציפל') למרות שכבר נדחה פעמיים על ידי הבעלים של הבנק שסיכם על מכירתו לבנק מרכנתיל מקבוצת דיסקונט. "החלטתם, לאכזבתנו, לדחות את הצעת המיזוג, לקבל הצעה מתחרה ולחתום על הסכם מיזוג ביחס אליה" כותבים בבנק במכתב ששלחו לדירקטוריון דקסיה וליו"ר לבנה שיפמן.

 

"את ביקורתנו על תהליך זה כבר הבענו ואין צורך לחזור עליה פעם נוספת" נכתב במכתב. אלא שבבנק מציינים כי נוכח פרק הזמן הארוך שחלף מאז חתימת הסכם המיזוג מול מרכנתיל וכן נוכח הפער המשמעותי הקיים בין התמורה בהתאם להסכם המיזוג ובין שוויו הנוכחי הבורסאי של הבנק, "אנו מניחים כי ישנם קשיים בהשלמת הסכם המיזוג ובנסיבות אלה מצאנו לנכון לפנות אליכם פעם נוספת ולהדגיש כי עסקה עמנו עשויה לכלול גם אפשרות לרכיב מוזמן בלבד לבעלי המניות שיחפצו בכך".

 

העסקה המקורית שהוצעה על ידי בנק ירושלים כללה רכיב מניות בנק ירושלים לצד מזומן - העסקה עם דיסקונט נחתמה על בסיס תמורה במזומן של 670 מיליון שקל.

 

בבנק ירושלים סיכמו "אנו מציעים לכם פעם נוספת שתיפגשו עמנו על מנת לדון ולבחון את התמהילים האפשריים שטרם נבחנו עד כה על מנת לגבש עסקת מיזוג מיטבית".

 

ממוניציפל בנק (לשעבר דקסיה ישראל) נמסר,"מחמיא לנו שבנק ירושלים ממשיך לחזר אחרינו למרות שהצעתו נדחתה על ידי הבנק בהיותה נחותה מהצעת בנק דיסקונט. איננו מתייחסים לספקולציות לא מבוססות ואנו ממתינים להחלטת הממונה על ההגבלים העסקיים שטרם התקבלה". 

 

גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים צילום: סיוון פרג'

בטל שלח
    לכל התגובות
    x