$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

יוחנן לוקר עוזב את כיל, ישמש כיו"ר בזן

לוקר יכהן גם כדירקטור בחברה לישראל. בכיל מסבירים את העזיבה בתחושת מיצוי של לוקר; עם זאת, ידוע כי מאז מונה רביב צולר למנכ"ל החברה לפני כשנה, השניים לא משדרים על אותו גל. יואב דופלט, ששימש כיו"ר חברת קנון, יכהן כיו"ר החדש של כיל

גולן חזני 06:5913.03.19

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט לחצו כאן

 

שנתיים וחצי בלבד אחרי שמונה ליו"ר כימיקלים לישראל, צפוי יוחנן לוקר (59) לעזוב בקרוב את התפקיד. לוקר צפוי לעבור לשמש כיו"ר בז"ן, ובמקביל לכהן גם כדירקטור בחברה לישראל. יואב דופלט, ששימש כיו"ר חברת קנון, יכהן כיו"ר החדש של כיל במקום לוקר.

 

 

 

יוחנן לוקר יוחנן לוקר צילום: עמית שעל

 

 

בכיל מסבירים את העזיבה בתחושת מיצוי של לוקר שמונה לתפקיד באוגוסט 2016. עם זאת, ידוע כי מאז מונה רביב צולר למנכ"ל החברה לפני כשנה, השניים לא משדרים על אותו גל בשאלות ניהוליות ואסטרטגיות, וייתכן שיש לכך משקל בהחלטה של לוקר לעזוב.

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 7% 93%

 

 

כיל נשלטת בידי עידן עופר שמינה את לוקר לתפקיד יו"ר החברה במקומו של ניר גלעד שפרש. אחת הסוגיות המרכזיות שעמן התמודד לוקר הוא סיום הזיכיון לכריית האשלג בים המלח בשנת 2030. צוות שמונה באוצר בראשות הכלכלן הראשי לשעבר יואל נוה המליץ על קביעת מחיר מינימום במכרז והקמת חברה ממשלתית שתהיה ברירת מחדל במקרה שהמכרז ייכשל. החלפת יו"ר בכיל עשויה להעיד על שינוי כיוון בטיפול בנושא זה.

 

לוקר הגיע לכיל מכלל תעשיות כבדות שם שימש מנכ"ל החברה, ובעברו הגיע לדרגת אלוף וכיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x