$
שווקי חו"ל

מנכ"ל מדיוונד גל כהן פורש לאחר 12 שנה - סמנכ"ל הכספים שרון מלכה יחליפו בתפקיד

כהן נימק את ההחלטה לפרוש ברצונו לפנות לכיוונים חדשים; מלכה כיהן כסמנכ"ל הכספים ב-12 השנים האחרונות - הוא ייכנס לתפקיד המנכ"ל בסוף חודש מאי; מדיוונד מוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה של לן בלווטניק

מיקי גרינפלד 16:0512.03.19

מנכ"ל חדש למדיוונד (Mediwound): חברת הביומד הישראלית הנסחרת בנאסד"ק בשווי של 130 מיליון דולר ממנה את סמנכ"ל הכספים והתפעול שלה שרון מלכה לתפקיד המנכ"ל, במקומו של גל כהן, שפורש מהתפקיד לאחר כהונה של 12 שנים - כהן נימק את ההחלטה לפרוש ברצונו לפנות לכיוונים חדשים. סטיבן ווילס, יו"ר מדיוונד, יכהן מעתה כיו"ר פעיל בחברה.  

ההחלפה של כהן במלכה תיכנס לפועל בסוף חודש מאי. מלכה (46) מכהן כסמנכ"ל הכספים של מדיוונד ב-12 השנים האחרונות ולפני כן שימש בתפקידים בכירים שונים במגזר הפיננסי, בין היתר כמנהל בכיר בפירמת רואי החשבון קסלמן. "אני שמח לקבל עליי את המושכות ולהוביל את הצוות המחויב והמנוסה שלנו בהמשך קידום פורטפוליו המוצרים הייחודיים של מדיוונד, כמו גם להמשיך לתמוך בתהליך האסטרטגי המתגבש ולהשיא ערך לבעלי המניות", אמר היום מלכה. 

 

 

המנכ"ל הפורש גל כהן ומחליפו בתפקדי שרון מלכה המנכ"ל הפורש גל כהן ומחליפו בתפקדי שרון מלכה צילום יח"צ

 

מדיוונד פועלת ביבנה והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ומסחור של תרופות לטיפול בכוויות ופצעים כרוניים. בחודש ינואר השנה דיווחה על הצלחה בניסוי קליני בשלב 3 בתרופה המובילה שלה, הנקסובריד (NexoBrid). מתחילת השנה טיפסה המניה ב-18%.

 

החברה מוחזקת ב-35% על ידי כלל ביוטכנולוגיה הנסחרת בבורסה בת"א בשווי של 453 מיליון שקל (בעלת השליטה בכלל ביוטכנולוגיה הוא כלל תעשיות של לן בלווטניק, המחזיקה ב-47% בחברה. טבע היא שותפת המיעוט, עם החזקה של 15.5%).

 

"החלטתי לצאת לדרך חדשה לאחר 12 שנים מרתקות ואינטנסיביות בחברה ישראלית פורצת דרך שפיתחה, ייצרה ומסחרה תרופה יחודית שמביאה מזור לחולים ברחבי העולם", אמר גל כהן. "אני שמח על כךשהיתה לי הזכות להיות חלק מאחת החברות הישראליות הבודדות שהגיעו לאישור תרופה, ועל כך מגיעה התודה לצוות של מדיוונד. זכיתי להוביל אנשים מצוינים, חדורי מטרה, שפועלים מתוך מחויבות לפיתוח ולקידום תרופה שמחוללת מהפכה בתחום הטיפול בכוויות. אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק גדולה, אני גאה בחברה הזו ובאנשיה ומאחל לשרון, לסטיב ולצוות הצלחה רבה", הוסיף כהן. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x