שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שיכון ובינוי מכרה 10% נוספים באיי.די.או ב-240 מיליון שקל

לפני חודש מכרה הקבוצה 20% ממניותיה באיי.די.או ב-480 מיליון שקל - 4 העסקאות יניבו לשיכון ובינוי רווח של 480 מיליון שקל; משפחת דיין קיבלה אופציה לרכישת 6.67% נוספים ממניות איי.די.או מידי שיכון ובינוי ועם מימושה הצפוי תצא סופית איי.די.או מידיה של שיכון ובינוי

גולן חזני 10:1706.03.19

שיכון ובינוי של נתי סיידוף מוכרת 10% נוספים ממניות איי.די.או - קבוצת הנדל"ן שפעילותה מרוכזת בגרמניה - לקראת יציאה סופית מכל החזקותיה בחברה.  

שיכון ובינוי מוכרת 6.66% ממניות איי.די.או שבידיה לחברת פרטץ' (Pertech Holdings) שבבעלות ברטנרד פרודו ( Bertrand Perrodo),פרנסואז פרודו (Francois Perrodo)  ונטלי סמאני (Nathalie Samani). החזקה נוספת של 3.33% נמכרה לגוף ששמו לא נמסר ואינו קשור לחברה או לבעלי מניות שלה. בשתי העסקאות המניות נמכרו לפי שווי של 87 שקלים למניה - פרמיה של 15% על מחיר השוק.

 

התמורה על שתי העסקאות עומדת על 240 מיליון שקל, אך השלמת שתיהן מותנית בהשלמת העסקאות שעליהן דיווחה שיכון ובינוי לפני כחודש, למכירת 20% נוספים ממניות איי.די.או לגו קפיטל ואפולו, בתמורה כוללת של 480 מיליון שקל

 

השלמת כל 4 העסקאות האמורות תזרים לשיכון ובינוי סכום של 720 מיליון שקל והיא תרשום בעקבותיהן רווח של 480 מיליון שקל (320 מיליון שקל על 2 העסקאות של תחילת פברואר והייתה מ-2 העסקאות החדשות). משפחת דיין קיבלה אופציה לרכישת 6.67% נוספים ממניות איי.די.או מידי שיכון ובינוי ועם מימושה הצפוי תצא סופית איי.די.או מידיה של שיכון ובינוי.

 

יו"ר שיכון ובינוי, תמיר כהן, אמר היום כי מימוש ההחזקה באיי.די.או הוא מהלך אחד מתוך שורה של מהלכים שנועדו להקטנת המינוף, וכי חלק מההכנסות ישמשו לביצוע מהלכים אסטרטגיים אשר תכליתם להמשיך ולהעצים את הנוכחות של שיכון ובינוי במגזר הנכסים המניבים.

 

נתי סיידוף בעל השליטה בשיכון ובינוי נתי סיידוף בעל השליטה בשיכון ובינוי צילום: אוראל כהן

 

 

מנכ"ל שיכון ובינוי, משה לחמני, אמר עם הודעת העסקה: "אנחנו מסיימים כמעט עשור מאז שנכנסנו להשקעה בחברת  איי.די.או, לאורך שנים אלה הצעדנו את החברה שהפכה לאחד הגורמים המשמעותיים בשוק הנדל"ן בברלין. החברה זיהתה היטב את הפוטנציאל האדיר של שוק הנדל"ן בגרמניה, ויחד עם היכולות המקצועיות, הגב הפיננסי והמומחיות בשוק שמחזיקה קבוצת שיכון ובינוי, בנתה פורטפוליו נכסים של כ- 23,700 יח"ד בשווי של כ- 4.1 מיליארד יורו.

 

שיכון ובינוי מימשה החזקות רבות שלה לאורך השנים, על מנת לאפשר לחברה להמשיך ולצמוח, וכך הדבר גם עם השקעתנו באיי.די.או. כעת אנו מסתכלים קדימה אל האתגרים החדשים, על מנת להצעיד את קבוצת שיכון ובינוי להישגים נוספים", הוסיף לחמני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x