$
בורסת ת"א

פוליגון תובעת 24 מיליון שקל מהראל שסירבה לכסות את נזקי השריפה בחדרה

חברת הביטוח טענה כי פוליגון לא דיווחה על בניית בתי הקולנוע בקניון בחדרה - שבהם פרצה השריפה, לא עמדה בתנאי המיגון והתנהלה ב"רשלנות רבתי"; לפי חברת הנדל"ן, הטענות לא שוללות את זכותה לקבלת תשלומי הביטוח; פוליגון מעריכה שעלות השיקום במבנה תהיה 15 מיליון שקל

שיר רייטר 10:2105.03.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

פוליגון תובעת 24 מיליון שקל מחברת הביטוח הראל, שסירבה לכסות את הנזק שנגרם בשריפה למבנה של פוליגון בחדרה. כך דיווחה הבוקר (ג') חברת הנדל"ן המניב בראשות היו"ר ובעל השליטה קובי מימון. 

הראל דחתה את דרישת החברה לתשלום בעקבות הנזקים שנגרמו באוקטובר האחרון לקניון MIXX בחדרה - קניון שבבעלות פוליגון, שהעריכה את עלות השיקום שלו ב-15 מיליון שקל.

 

השריפה פרצה במתחם בתי הקולנוע של הסינמה סיטי בקניון, שעדיין לא החל לפעול. חברת הביטוח טענה שפוליגון לא דיווחה על בניית בית הקולנוע, ושאמצעי המיגון באיזור שנשרף לא פעלו. בנוסף טענה הראל שפוליגון התנהלה ב"רשלנות רבתי".

שריפת הענק בקניון בחדרה שריפת הענק בקניון בחדרה


 

 

היועצים המשפטיים של פוליגון טוענים בתגובה כי הנימוקים של הראל לא שוללים את הזכות של חברת הנדל"ן לקבל תגמולי הביטוח מכוח הפוליסה.

 

למרות הנזק שנגרם למבנה, פוליגון דיווחה בשבוע שעבר כי היא מעריכה שהשריפה לא תגרור רישום הפסד בדוח השנתי. זאת כי השווי של הנכס לא ירד מתחת לערכו בספרים. עם זאת, חברת הנדל"ן העריכה כי עלות העבודות לשיקום המבנה תסתכם בכ-15 מיליון שקל. פוליגון ציינה כי משך העבודות צפוי להיארך חודשים ספורים, אולם תיתכן אפשרות של הריסת חלק שנפגע ובנייתו מחדש שתאריך את משך ביצוע העבודות.

 

השריפה פגעה בשטח של כ-1,400 מ"ר שנועד להיות המבואה לבתי הקולנוע, ושימש כשטח להתארגנות ואחסון ציוד בזמן בניית המתחם.

 

השריפה לא פגעה במתחם בתי הקולנוע עצמו ולא באיזורים מושכרים, אולם כיבוי השריפה גרם לנזקים כבדים במבנה, כולל בכאלף מ"ר של חנויות שהיו מושכרות. הקניון הוכרז כמבנה מסוכן, ונסגר על ידי עיריית חדרה עד להשלמת שיקומו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x