$
בורסת ת"א

מכה לפנאקסיה ובטר: הבורסה דחתה את כניסתן למדדים

ועדת המדדים של הבורסה עדיין לא בטוחה במיזוג חברות הקנאביס לחברות הציבוריות שבחרו, ודחתה את כניסתה של הרודיום "עד שניתן יהיה לקבוע סיווג ענפי התואם לעיסוקי החברה". על וויטסמוק כתבה: "מוטב להמתין עד השלמת העסקה עם בטר והשלמת הקצאת המניות"

צלי גרינברג 15:2022.02.19

ועדת המדדים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב דחתה את כניסתן של 'הרודיום', שהחלה להתמזג עם חברת הקנאביס 'פנאקסיה', ושל ווייטסמוק, שמבקשת למזג את פעילותה עם בטר - השנייה בגודלה מתוך שמונה המגדלות הוותיקות בישראל.

 

 

ועדת המינויים כתבה כי החליטה לדחות את מועד הצירוף של מניות הרודיום השקעות למאגר "תמר" (המאגר המרכזי של מניות למדדים - צ"ג) ולמדדי הבורסה, עד להשלמת רכישת הפעילות של חברת 'פנאקסיה' ורק לאחר שניתן יהיה לקבוע סיווג ענפי התואם לעיסוקיה של החברה.

מה דעתך על מניית פנאקסיה ישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בין היתר הזכירה הוועדה, כי החברה פעלה בתחום הנדל"ן ברומניה ובמסחר במתכות ובמינרלים באפריקה וכי העסקה עם פנאקסיה טרם אושרה לפי סעיף 951 לחוק החברות וטרם הוקצו המניות בהתאם למיזוג.

 

בהקשר של וויטסמוק תוכנה כתבה ועדת המדדים, כי גם בנוגע אליה היא החליטה לדחות את מועד צירוף המניות למאגר "תמר" ולמדדי הבורסה, עד שהחברה תשלים את רכישת הפעילות של חברת קאן פרמצבטיקה ("בטר"), ורק לאחר שניתן יהיה לקבוע סיווג ענפי התואם לעיסוקיה של החברה היא תפעל לבחון הכנסתה למדדים.

 

"העסקה טרם אושרה לפי סעיף 751 וטרם הוקצו המניות", כתבה הוועדה והוסיפה, כי "ועדת המדדים החליטה כי מוטב להמתין עד להשלמת העסקה עם 'בטר' והשלמת הקצאת המניות. לאחר שניתן יהיה לקבוע סיווג ענפי התואם לעיסוקיה של החברה תיבחן עמידת המניה בתנאים לצירופה למדדים הרלוונטיים".

מפעל תרופות קנאביס של פנאקסיה בלוד מפעל תרופות קנאביס של פנאקסיה בלוד צילום: עמית שעל

 

 

כניסה של חברות למדדים מעידה על יציבות סחירות במניה לאורך זמן, ומאפשרת כניסה של כספים מוסדיים המשקיעים במדדי הבורסה, מגדילה את הסחירות במניה, ומחייבת את תעודות הסל להצטייד במניות של החברות הנמצאות במדדים.

 

החברות היחידות בתחום הקנאביס שכבר נכנסו למדדים הן אינטרקיור, בהובלת ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, טוגדר פארמה בהובלת מפכ"ל המשטרה ויו"ר מגדל לשעבר, יוחנן דנינו, ועמיר שיווק, המחזיקה בכ-8% מחברת הקנאביס B.O.L.

 

פנחס צרויה, מנכ"ל בטר ולשעבר מנכ"ל אסותא, אמר ל"כלכליסט", כי "אנחנו ממשיכים עם המיזוג, ולאחריו ניכלל במדדים".

 

מפנאקסיה נמסר: "אנו מקבלים בהבנה את החלטת הוועדה. פנאקסיה נמצאת כאן לטווח הארוך. העסקה צפויה להיסגר בשבועות הקרובים ולנו יש הרבה סבלנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x