בורסת ת"א

פרסום ראשון

מחזיקי האג"ח החליטו: אפריקה נכסים תימכר למגה אור וביג

עבור 51% מהמניות ישלמו הרוכשים 1.248 מיליארד שקל. סדרה כ"ח התנגדה להצעה, אבל אין לה השפעה על המכירה. ההצעה מותנית באישור בית המשפט

גולן חזני 21:2621.02.19

ההצעה של מגה אור וביג יחד עם גופים מוסדיים עברה בהצלחה את מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע, כי ההצעה זכתה לרוב הדרוש ואפריקה נכסים תימכר לקבוצה המדוברת, במקום למוטי בן-משה.

 

הקבוצה הציעה 1.37 מיליארד שקל עבור 56% מניות אפריקה נכסים, אבל נראה כי הכמות שתימכר לה היא של 51% מהמניות. 5% נוספים יימכרו בבורסה. עבור 51% מהמניות ישלמו הרוכשים 1.248 מיליארד שקל. הרוכשים כוללים גם את כלל ביטוח, קלירמרק, הראל, הפניקס, פסגות ומור.

מה דעתך על מניית אפי נכסים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המחזיקים התבקשו לבחור בין ההצעה לבין ההצעה של מוטי בן-משה לרכוש את אפריקה השקעות כולה יחד עם דניה סיבוס ואפריקה מגורים. עתה תגיע ההצעה לאישור בית המשפט.

 

 

מנכ"ל מגה אור איתמר רגב מנכ"ל מגה אור איתמר רגב צילום: אוראל כהן

 

 

סדרה כ"ח הקצרה הצביעה נגד העסקה, אולם אין ביכולתה למנוע את המכירה משום ש-51% המניות משועבדות לסדרות ארוכות כ"ו וכ"ז ואלה הצביעו ברוב בעד המכירה. יתר 5% המניות לא משועבדות.

 

מזה יותר משנתיים מנסה נציגות מחזיקי האגח של אפריקה ישראל - להם חבה החברה 3.3 מיליארד שקל - למכור את החברה ללא הצלחה. הסכם מול מוטי בן-משה ואלון רבוע כחול לא מומש לאחר שבן-משה נסוג מהעסקה. בן משה הפקיד בנאמנות 100 מיליון שקל, שלגביהם מתנהל דיון משפטי אם לחלט אותם לטובת המחזיקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x