שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי שנה וחצי של ניסיונות: שיכון ובינוי רכשה חברה קבלנית בארה"ב

החברה שבשליטת נתי סיידוף דיווחה על רכישת החברה i+icon USA מידי קרן ההשקעות FdG; בשוק מעריכים את היקף העסקה ב-40 מיליון דולר, מחזור ההכנסות של החברה הנרכשת עומד על 250-200 מיליון דולר בשנה

גולן חזני 20:2520.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שיכון ובינוי רכשה סוף סוף חברת ביצוע קבלנית בארה"ב, מהלך אותו מנסה החברה לבצע מזה יותר משנה וחצי.

 

החברה שבשליטת נתי סיידוף דיווחה היום כי רכשה את החברה הקבלנית i+icon USA מידי FdG Capital Partners, קרן השקעות אמריקנית שהחזיקה בשליטה (88%) בחברה ומידי בעלי המניות האחרים שלה.

 

החברה דיווחה כי היקף הרכישה איננו מהותי ובשוק ההון מעריכים כי מדובר ב-40 מיליון דולר. מחזור ההכנסות של החברה הנרכשת עומד על 250-200 מיליון דולר בשנה, ושיכון ובינוי תבצע את הרכישה באמצעות חברת הקבלנות SBA, זרוע הקבלנות של שיכון ובינוי בארה"ב. העיסקה תמומן ממקורותיה העצמיים של שיכון ובינוי.

           

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי צילום: עמית שעל

        

 

בארה"ב פועלת החברה שנרכשה בעיקר בחוף המזרחי, ובאמצעות שתי חברות בנות: Joseph B. Fay, שפועלת מאז הקמתה ב-1947 כחברה משפחתית, והפכה לאחת מחברות הקבלנות המובילות בפנסילבניה, בווירג'יניה ובמרילנד; ו-i+icon Southeast מפלורידה, אשר מבוססת על רכישת קבלן מקומי בווירג'יניה ב-2012. עם לקוחות החברה נמנים גופים ציבוריים לצד לקוחות פרטיים.

 

עבור סיידוף, שרכש בשנה האחרונה את השליטה בשיכון ובינוי מידי שרי אריסון, ארה"ב - שבה הוא מתגורר - היא שוק חשוב כמנוע צמיחה עבור שיכון ובינוי.

 

SBA מנוהלת על ידי אייל כהן, ושותפה בפרויקט להקמת נתיבים מהירים ביוסטון, טקסס בהיקף של יותר ממיליארד דולר, ומתמודדת במכרזי תשתיות נוספים.

 

בהודעה לעיתונות אמר תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי כי: "רכישת החברה הקבלנית בארה"ב היא צעד הכרחי, בשורה של צעדים שתכליתם להרחיב את פעילותה של שיכון ובינוי בשוק האמריקאי, שמהווה יעד מרכזי באסטרטגיית ההתעצמות של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x