$
בורסת ת"א

רשת דן חתמה על העסקה לרכישת מלונות הכשרה

מלונות דן תרכוש את מרבית הזכויות ברשת מלונות רימונים תמורת 225 מיליון שקל; הכשרת היישוב תעביר 72 מיליון שקל מהסכום שתקבל לטובת החזר הלוואות לבנקים

גולן חזני 09:0820.02.19

עיסקת מכירת מלונות הכשרת הישוב לרשת דן נחתמה אמש. רשת דן שבשליטת מיקי פדרמן רוכשת את מרבית הזכויות ברשת מלונות רימונים תמורת 225 מיליון שקל במזומן.

 

המלונות הנמכרים הם נפטון אילת שתמורתו תשלם דן 110 מיליון שקל, מלון רימון צפת, תמורת 34 מיליון שקל, מלון רימונים המעיין בנצרת תמורת 64 מיליון שקל. העסקאות דורשות אישור של הממונה על התחרות. יתרת הסכום היא תמורת מלון נווה אטיב.

 

הכשרת הישוב תפנה 72 מיליון שקל מהסכום להחזר הלוואות לבנקים כך שהתמורה נטו, כלומר תזרים המזומנים החופשי, יעמוד על 153 מיליון שקל. הכשרת הישוב תמשיך לנהל את מלון גלי כנרת בטבריה ומלון אופטימה ברמת גן.

 

הכשרת הישוב מלונות הפסידה בשלושה הרבעונים הראשונים של השנה 6 מיליון שקל וב-2017 הפסידה 7 מיליון שקל. ההון העצמי של הכשרה מלונות עומד על 151 מיליון שקל. רשת דן היא אחת משתי רשתות המלונאות הגדולות בארץ והיא מחזיקה ב-13 בתי מלון ברחבי הארץ עם יותר מ-4,000 חדרים.

 

את רשת דן ייצגה בעסקה עו"ד דנה פירון ממשרד פירון ואילו את הכשרה מלונות ייצגו עו"ד כפיר ידגר, ליאור רלוי, יפתח פרבר ויאיר שילוני ממשרד גורניצקי.

 

 

מלון רימונים אילת מלון רימונים אילת צילום: גל פלוטניקוב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x