שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שקטה בבורסת ת"א; הפניקס והראל הוסיפו 2%

המדדים ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.1%; קבוצת האופנה פוקס הוסיפה לערכה 0.5% במחזור גבוה פי עשרה מהממוצע במניה זו; רציו פטרוליום עלתה ב-1.6% אחרי שאתמול זינקה ב-44% על רקע קידוח של אקסון; אורד צנחה ב-26.7% אחרי שדיווחה על הפסד בעקבות פרויקט לשיכון ובינוי; בניו יורק לא יתקיים היום מסחר בשל יום הנשיא

כתבי שוק ההון 17:2918.02.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בבורסות בניו יורק לא מתקיים היום מסחר לרגל יום הנשיא


17:25 - נעילה שקטה בבורסה בתל אביב: המדדים ת"א 35 ות"א 125 טיפסו ב-0.1%, פועלים ריכז את המחזור הגבוה בבורסה ונחלש ב-0.4%, הפניקס והראל השקעות התחזקו ב-2% והובילו את ת"א 35, אנרג'יאן סגרה את המדד הבכיר ונחלשה ב-3%. אורד צנחה ב-23.1% אחרי שדיווחה על הפסד בעקבות עסקה עם שיכון ובינוי, פוקס הוסיפה לערכה 0.5% במחזור גבוה פי עשרה מהממוצע במניית האופנה.

17:10 - וונטייז הנפיקה לקרן מימון אמריקאית כתבי אופציות בשווי של 795 אלף שקל: ספקית שירותי ה-VOD מנתניה, הנמצאת בתסבוכת פיננסית לא פשוטה, מנפיקה כתבי אופציות לא סחירים לרכישת 4.18 מיליון מניות בשני מועדי מימוש, האחד עד לסוף החודש הנוכחי והשני עד ל-10 בינואר 2024. וונטייז, ששווי השוק שלה עמד הבוקר עם פתיחת המסחר על כ-17 מיליון שקל, הודיעה מוקדם יותר החודש כי הדירקטוריון שלה אימץ תוכנית התייעלות שבין מטרותיה צמצום הוצאות וחובות, ושיפור התזרים.

וונטייז הנפיקה את האופציות לקרן האטון קפיטל מנג'מנט. מדובר בשני מועדי מימוש שונים. אופציות ל-2.33 מיליון מניות במחיר מימוש של 35 אגורות ניתנות למימוש עד ל-10 בינואר 2024, ועוד אופציות לרכישת 1.85 מיליון מניות הניתנות מימוש קרוב יותר, עד ל-28 בפברואר הנוכחי במחיר מימוש של 30 אגורות למניה. שווי האופציות הרחוקות 582.67 אלף שקל, והאופציות הקרובות – 212.9 אלף שקל. ובסה"כ כ-795 אלף שקל.

אם ימומשו כל האופציות במלואן, לאחר הדילול המלא יעמוד חלקה של קרן האטון קפיטל מנג'מנט (דרך חברה בשם קיי פין הולדינגס) על 9.59% מוונטייז. הציבור יחזיק ב-45.5% והמנכ"ל ושהוא אחד המייסדים של החברה, נועם יוסיפידס, יחזיק ב-15.9%.

קרן האטון מנג'מנט קפיטל מנוהלת על ידי רון פרידמן והיא מעמידה מימון ליחידים ולארגונים. השליטה בוונטייז נמכרה בשנה שעברה לאיש העסקים מארק הנסלי, שהחזיק במותג "אולפני דסילו" לפי שווי של 50 מיליון דולרים. העסקה התעכבה ולא יצאה לבסוף לפועל והתפוצצה סופית בנובמבר 2018. בהמשך הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד וונטייז בשל כשלון העסקה.

       

האפליקציה של וונטייז האפליקציה של וונטייז צילום: אתר החברה


          
16:40 - בדיסקונט ברוקראז' משיקים סיקור על מנרב אחזקות עם המלצת 'תשואת יתר' ומחיר יעד של 505 שקלים, 17% מעל מחיר הבסיס של המניה הבוקר בת"א, 431 שקלים (המניה מגיבה בעלייה של 2.6% במחזור גבוה). כך ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז': "לאחר מספר שנים לא קלות למשקיעים, בהן רשמה החברה תשואה נמוכה להון, נמצאת החברה כעת בנקודת מפנה משמעותית. קיימים מספר טריגרים שהתממשותם תיצור ערך כלכלי וזו עשויה לתמוך בעליית מחיר המניה. בהם הסכם פשרה עם מקורות בעניין מתקן ההתפלה באשדוד, שישים קץ לחששות הקיימים בשוק מהפסדים נוספים; גידול משמעותי ברווחיות של מגזר ההנדסה נוכח מהלך משמעותי של Turn Around, שכבר החל לקרום עור וגידים; בטווח הרחוק יותר מדברים בדיסקונט על התוספת לשווי הכלכלי מהצפת ערך בשל ההחזקה במנרב פרויקטים".

16:20 - יציגים: הדולר נחלש היום ב0.6% מול מקבילו הישראלי ושערו היציג נקבע על 3.62 שקלים, היורו נסוג ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.1 שקלים.

14:50 - מחלקת האנליזה של רוסאריו קפיטל החלה לסקר את מניית חברת הנדל"ן ישראל קנדה ומעניקה לה מחיר יעד של 4.72 שקלים, אפסייד של 28% למחיר הנוכחי.

 

"ישראל קנדה הינה חברה דינאמית, צעירה ומלאת אדרנלין לעסקאות. למרות הסיכון שכרוך לעתים בחלק מן הפעילויות של החברה, יכולות השיווק הפנומנליות שלה, בשילוב עם מאגר משקיעים נאמן, חוש ריח לא רע בכלל לעסקאות ופורטפוליו נכסים מניבים איכותי, הם אלו שמציבים אותה במסלול הנכון לליגה של הגדולים",ציין האנליסט שיא מנוביץ'.

 

הערכת השווי של מנוביץ' מעריכה את שווי החברה ב-1.1 מיליארד שקל ו"נעשתה בגישת השווי הנכסי הנקי (NAV), כאשר ביצענו הערכת שווי לכל אחת מפעילויות החברה בנפרד ותחת הנחות שונות".


13:50 - קצוות מסחר בבורסה: בצד החיובי - אירונאוטיקס מוסיפה 0.6% ביום חיובי ירוק ברצף, נייר חדרה מטפסת ב-2.1% ביום עליות שביעי, גזית גלוב עולה ב-1.3% והבינלאומי מתחזקת ב-0.7%, שתיהן ביום שישי לרצף החיובי. בצד השלילי - סנו נחלשת ב-0.3% ביום רביעי של ירידות, סלקום נסוגה ב-1% ביום שלישי לירידות.
    

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס צילום: אירונאוטיקס

      


12:30 - יבואנית הסיגריות גלוברנדס דיווחה על תביעה ייצוגית של 34 מיליון שקל נגד החברה הבת שלה (100%) שמייבאת מוצרי טבק לגלגול. לפי התביעה, החברה עברה על חוק הגנת הצרכן בכך שלא תירגמה את טבלת הערכים של המוצר לעברית, לא פירסמה את סוג הנייר על חלק ממוצרי הנייר לגלגול וכן השתמשה על גבי אריזת חלק מהמוצרים במונח "low tar" האסור לשימוש. מניית גלוברנדס נסחרת בירידה של 0.3% אחרי רצף של שישה ימים חיוביים.

מניית פוקס מטפסת ב-0.5% ומרכזת מחזור גבוה מאד יחסית למניה זו של 17.6 מיליון שקל (לעומת ממוצע יומי של 2.3 מיליון שקל בשנה האחרונה). קבוצת האופנה מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה ורושמת יום עליות שישי ברצף.

10:50 - אורד נופלת ב-19% אחרי שדיווחה כי תרשום הפסד של 12 מיליון שקל בעקבות סיום פרויקט מערכות סולאריות לשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת. אורד שמנוהלת על ידי אריאל אדורם ציינה כי בעקבות ההפסד שיירשם כאמור, החברה צפויה שלא לעמוד באמות המידה הפיננסיות אל מול הבנקים המממנים אותה והיא נמצאת בימים אלו במגעים מול הבנקים על מנת להסדיר זאת.


 

9:45 - הבורסה בתל אביב פותחת את היום בתנועות קלות - המדדים ת"א 35 ות"א 125 מטפסים ב-0.1%. עזריאלי מובילה את ת"א 35 ומוסיפה 0.8%, מליסרון סוגרת את המדד ונסוגה בשיעור זהה. רציו פטרוליום מתחזקת ב-2.4% אחרי שאתמול זינקה ב-44%.

8:15 - המשקיעים יעקבו היום אחר המגמה המתפתחת בשווקים הבינ"ל שנכנסים היום בחלקם לשבוע מסחר חדש - בניו יורק לא מתקיים מסחר בשל חופשת יום הנשיא בארה"ב. מאסיה נשלח מסר מעודד עם עליות חדות במדדים המובילים - ניקיי עולה ב-1.8%, האנג סנג ב-1.7% ושנגחאי ב-2.2%.

 

אתמול ננעלה הבורסה במגמה חיובית - מדד ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 125 עלה ב-0.6%. רציו פטרוליום נסקה ב-44.5% על רקע הדיווח כי חברת האנרגיה אקסון תבצע קידוח ראשוני בשטח שבו שותפה רציו פטרוליום, לייבפרסון התחזקה ב-2.5% בפסגת ת"א 35, IFF סגרה את המדד ונסוגה ב-2%.

  

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x