$
שווקי חו"ל

סקר בארה"ב: סיכוי של 1 ל-4 למיתון בשנה הקרובה

לפי סקר שערכה רויטרס בקרב 110 כלכלנים, הפדרל ריזרב יעלה את הריבית פעם אחת בלבד השנה. "יש המון אי ודאות ויש כמה סיבות טובות לחזות האטה ב-2019 לעומת 2018", מסר אחד הכלכלנים

שירות כלכליסט 21:1215.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יש סיכוי של אחד לארבע למיתון בארה"ב ב-12 החודשים הקרובים, תרחיש שאמור לגרום לבנק הפדרלי להימנע מלהעלות את שיעורי הריבית בחודש הבא, כך מראה סקר של רויטרס שנערך בקרב כלכלנים, שחוזה העלאת ריבית אחת בלבד בשנה הקרובה.

 

הסקר שנערך בין ה-8 ל-14 בפברואר בקרב 110 כלכלנים מראה על ירידה חדה בתחזית הצמיחה הכלכלית בארה"ב ובמספר העלאות הריבית הצפויות בשנה הקרובה ובזו שאחריה. "יש המון אי ודאות ויש כמה סיבות טובות לחזות האטה ב-2019 לעומת 2018", כך אמר ג'ים אוסליבן, כלכלן בכיר בחברת High Frequency Economics.

 

יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול צילום: AFP

 

 

ביום רביעי אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ששיחות הסחר עם סין "מתקדמות יפה מאוד", בעוד שתי הכלכלות הגדולות בעולם מנסות לפתור את מלחמת המכסים שלהן לפני האולטימטום שחל בראשון במרץ.

 

סקרים של רויטרס שנערכו בחודשים האחרונים חזרו והדגישו את מלחמת הסחר בין ארה"ב סין כסיכון הדומיננטי ביותר עבור הכלכלה האמריקאית. מעל מחצית הכלכלנים שענו על הסקר אמרו שכל הסלמה נוספת במלחמת הסחר תביא למיתון בארה"ב. זאת לעומת 60% מהכלכלנים שנסקרו בחודש יולי 2018, שאמרו שמלחמת הסחר לא מהווה סכנה משמעותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x