שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות; נאסד"ק יצא משוק דובי

דאו ג'ונס ונאסד"ק סיימו שבוע שמיני רצוף של עליות. דאו ג'ונס עלה היום ב-1.7%, S&P 500 התחזק ב-1.1% ונאסד"ק הוסיף לערכו 0.6%; נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז על מצב חירום לאומי בגבול עם מקסיקו כדי לממן את בניית החומה; הייצור התעשייתי בארה"ב ירד בינואר לראשונה זה שמונה חודשים ומחירי היבוא לארה"ב ירדו זה החודש השלישי ברציפות. נעילה חיובית גם בבורסות אירופה

שירות כלכליסט 23:1115.02.19

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

שנגחאי ניקיי האנג סאנג דאקס קאק פוטסי נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ו') בעליות שערים כשברקע אופטימיות שארה"ב וסין יגיעו להסכם סחר לפני הדד ליין שנקבע ל-1 במרץ. מדד דאו ג'ונס התחזק בשיעור של 1.7%, מדד S&P 500 הוסיף לערכו 1.1% ומדד נאסד"ק טיפס ב-0.6%. דאו ג'ונס עלה זה השבוע השמיני ברציפות - רצף שנרשם לאחרונה בשבוע שהסתיים ב-3 בנובמבר 2017. גם מדד נאסד"ק סיים שבוע שמיני רצוף של עליות, ואילו מדד S&P 500 עלה זה השבוע השלישי ברציפות. נאסד"ק יצא מהשוק הדובי הארוך ביותר שלו מאז 1991. המדד ננעל היום ברמה של 7,472 נקודות - עלייה של 21% לעומת רמת השפל של 6,192 נקודות שרשם ב-24 בדצמבר.

 

21:45 - הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ חתם הערב (ו') על חשבון ההוצאות לסוכנויות הממשל שימנע את השבתת הממשל החלקית אחרי חצות. החשבון שעליו חתם טראמפ כולל גם כסף לאבטחת הגבול, אם כי פחות ממה שהנשיא רצה. מוקדם יותר היום הכריז הנשיא על מצב חירום לאומי בגבול עם מקסיקו שיאפשר לו להזרים כסף לבניית החומה.

 

21:40 - מחיר הנפט מסוג WTI עלה היום בשיעור של 2.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק ומחיר חבית נקבע על 55.59 דולר - הרמה הגבוהה מאז נובמבר. בסיכום שבועי רשם מחיר הנפט עלייה חדה של 5.4%. עוד בשוק הסחורות - מחיר הזהב נקבע היום בשיא של שבועיים. מחיר אונקייה עלה ב-0.6% ל-1,322.1 דולר.  

 

קידוח נפט בטקסס, ארה"ב קידוח נפט בטקסס, ארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

 

19:00 - מצב החירום הלאומי שעליו הכריז הערב נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, לא משפיע לפי שעה על המדדים בוול סטריט, שממשיכים להיסחר במגמה חיובית. מדד דאו ג'ונס מתחזק ב-1.4%, מדד S&P 500 מוסיף לערכו 0.8% ומדד נאסד"ק מטפס ב-0.3%. בתוך כך, המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל בשעה זו בעליות: מדד פוטסי הבריטי הוסיף לערכו 0.6% בבורסת לונדון, מדד דאקס הגרמני זינק ב-1.9% בבורסת פרנקפורט, מדד קאק הצרפתי הוסיף לערכו 1.8% בבורסת פריז, ובורסת מילאנו באיטליה עלתה בשיעור של 1.8% גם כן. בספרד ננעל המסחר בבורסת מדריד בעלייה של 1.9%, לאחר ההכרזה על בחירות בזק באפריל.

 

18:30 - נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קיים היום מסיבת עיתונאים בבית הלבן והודיע כי עם סיומה יחתום על מצב חירום לאומי כדי לעקוף את התנגדות הקונגרס למימון החומה בגבול מקסיקו. טראמפ חזה שיהיו תביעות נגד המהלך שלו, ושהסוגייה עשויה ככל הנראה להגיע לפתחו של בית המשפט העליון - אבל לדבריו הוא ינצח. לדבריו, יש מצב חירום לאומי והדרך היחידה לטפל בו היא לבנות חומה.

 

במהלך נאומו חזר טראמפ על עובדות שגויות כדי להצדיק את הצורך בחומה, כך מדווח הגרדיאן הבריטי. הנשיא אמר כי סמים ובני אדם עוברים במקומות לאורך הגבול שבהם אין חומה. עם זאת, כך לפי הגרדיאן, רוב תנועת הסמים והאנשים מתרחשת למעשה בנקודות מעבר חוקיות. "אחתום על המסמכים הסופיים ברגע שאסיים את מסיבת העיתונאים", אמר הנשיא. "לאחר החתימה אנחנו ניתבע, וככל הנראה נקבל פסק דין רע - ואז נגיע לבית המשפט העליון". לדברי טראמפ, הוא מקווה לפסק דין חיובי מבית המשפט העליון. בכל מקרה, סביר להניח שהדיונים המשפטיים בסוגייה יימשכו חודשים ארוכים, כך מדווח הגרדיאן הבריטי.

 

 

גבול מקסיקו-ארה"ב גבול מקסיקו-ארה"ב צילום: רויטרס

 

17:45 - מתחזקות העליות בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס מוסיף לערכו 1.4%, מדד S&P 500 עולה ב-1% ומדד נאסד"ק מטפס ב-0.7%. ברקע, עוד נתון מאקרו שהתפרסם בשעה האחרונה בארה"ב - סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישגן התאושש בפברואר ועלה לקריאה של 95.5 מרמה של 91.2 בינואר, שהייתה הגרועה מאז נובמבר 2016. הקריאה בפברואר עקפה את תחזיות האנלסיטים שחזו קריאה של 94 נקודות. ברקע, סיום השבתת הממשל. בנוסף, ברקע לעליות בוול סטריט, הכרזתו של הנשיא טראמפ כי ארה"ב וסין קרובות יותר לעסקה בנושאי הסחר מאז ומתמיד.

 

נשיא ארה"ב מקיים בשעה זו מסיבת עיתונאים בבית הלבן ומכריז על מצב חירום כדי לעקוף את התנגדות הקונגרס למימון החומה בגבול מקסיקו.

 

 

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח היום (ו') בעליות שערים על רקע הציפייה להמשך שיחות הסחר בין ארה"ב וסין בשבוע הבא. המו"מ בין שתי המעצמות המתקיים בבייג'ינג נותר תקוע על נושאים מרכזיים - כך מדווח מרקטווץ'. לפי הדיווח הדיונים עתידים להימשך בשבוע הבא בוושינגטון, בשל רצון הצדדים להגיע להסכמה.

 

 

 

16:20 - היצור התעשייתי בארה"ב ירד ב-0.6% בחודש ינואר, הירידה הראשונה זה שמונה חודשים - כך מדווח היום הפדרל ריזרב. הירידה הייתה חדה מהתחזיות בוול סטריט לאי שינוי במדד. כמו כן, נתוני הייצור של דצמבר עודכנו לעלייה של 0.1%, לעומת האומדן הראשוני לעלייה של 0.3%. למרות הירידה, הייצור נותר גבוה ב-3.8% בינואר לעומת הרמה שנה לפני כן. ניצול הקיבולת ירד ב-0.6% לרמה של 78.2% בינואר, הרמה הנמוכה ביותר מאז יולי אשתקד.

 

15:30 - מדד הייצור של אמפייר סטייט זינק החודש ב-4.9 נקודות ל-8.8, כך מסר היום הפד של ניו יורק. זאת לעומת צפי אנליסטים לעלייה של 7.6 נקודות ולאחר שהיה בשפל של שנה. עדיין מדובר ברמה נמוכה משמעותית מאלו שנראו בשנה שעברה, כמו בנובמבר - 21.4 נקודות. מרכיבי הנתון הנוכחי היו מעורבים: כך למשל, הזמנות המוצרים החדשים עלו קלות, אך המשלוחים רשמו את הרמה הנמוכה מזה שנה. מרכיב התעסוקה רשם עלייה קלה במספר המשרות ושעות העבודה.

 

מיכלית דלק מיכלית דלק צילום: איי אף פי

 

נתון נוסף שפורסם היום: מחירי היבוא לארה"ב ירדו בינואר ב-0.5%, ובניכוי הדלק - ב-0.2%. בסיכום שנתי נרשמה ירידה של 1.7% - החדה זה שלוש שנים. מדובר בחודש שלישי ברציפות של ירידות והדבר משקף את ההקלה באינפלציה ששכנעה את הפד לעצור את העלאת הריבית.

 

14:45 - המדדים המובילים בוול סטריט עברו לעליות של עד 0.3%.

 

12:45 - הבורסות המובילות בוול סטריט צפויות לפתוח את יומו האחרון של שבוע המסחר בירידות שערים – כך מצביעים החוזים העתידיים על המדדים המובילים שמאבדים במסחר המוקדם כ-0.2% מערכם. הסיבה למגמה השלילית בשווקים נובעת, כך על פי הערכות בשוק, מהעלייה ברמת אי הוודאות לגבי תוצאות שיחות הסחר בין ארה"ב וסין. לפני מספר ימים דווח בכלי התקשורת כי נשיא סין שי ושר האוצר האמריקאי מנוצ'ין צפויים להיפגש היום בביג'ינג. עם זאת, דיווחים אלו לא קיבלו חיזוק משום גורם רשמי וכעת כלל לא בטוח שפגישה זו תתקיים. 

מה דעתך על מניית NVIDIA COR:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בטרם פתיחת המסחר הלמ"ס, צפוי להתפרסם בארה"ב מדד הליבה של המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר. לפי הערכות בשוק, המכירות עלו ב-0.2%, בהתאם לקצב העלייה בחודש נובמבר.

 

מוקדם יותר השבוע דיווחה הלמ"ס האמריקאית על ירידה בקצב האינפלציה. לדברי, עפר קליין מהראל, הנותנים הנוכחיים נותנים לפד גמישות רבה יותר בהחלטות הריבית. "בחצי השנה הקרובה לא נראה עליית ריבית בארה"ב", סבור קליין.

 

גזרת המניות:

 

יצרנית המשקאות הענקית פפסיקו, שרכשה בשנה שעברה את חברת סודהסטרים הישראלית, תפרסם לפני צלצול פעמון הפתיחה את הדו"ח הכספי שלה. לפי התחזיות של האנליסטים, כפי שנסקרו עלי ידי בלומברג, הכנסותיה של פפסיקו ברבעון הרביעי של 2018 צפויות להסתכם ב-19.8 מיליארד דולר עם רווח נקי של 1.49 סנט למניה.

 

 צילום: Mark Lennihan

 

רשת הטלוויזיה CBS פרסמה אמש, לאחר נעילת המסחר, את הדו"ח הכספי שלה שהחמיץ את תחזיות המוקדמות. החברה דיווחה על הכנסות של 4.02 מיליארד דולר – נמוך ב-170 מיליון דולר מהערכות האנליסטים. גם בשורה התחתונה רשת הטלוויזיה פספסה כאשר דיווחה על רווח של 1.5 דולר למניה, לעומת רווח צפוי של 1.54 דולר. מניית החברה הגיבה בירידה של 3% במסחר המאוחר אמש.

 

לעומת CBC, יצרנית השבבים אנבידיה פרסמה דוח מעודד שעקף את התחזיות ומנייתה קפצה ב-8% במסחר המאוחר. החברה דיווחה על הכנסות של 2.2 מיליארד דולר עם רווח נקי של 80 סנט.

 

גם חברת התוכנה אורקל (ORACLE) צפויה לרכז עניין אחרי שדווח כי וורן באפט חיסל את אחזקותיו בחברה. מניית אורקל ירדה אמש ב-2%, בעקבות הדיווח.

 

11:30 - רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) הודיע היום שרווחיו ב-2018 עלו בחדות ושבכוונתו לשלם דיווידנד מיוחד, אך הזהיר שאי הוודאות שכרוכה בברקזיט מסכנת את יעדיו לטווח בינוני. ברבעון הרביעי של 2018 רשם RBS רווח נקי של 366 מיליון דולר.

 

בתוך כך הוכרזו בחירות בזק בספרד לאחר שממשלת המיעוט לא הצליחה להעביר את תקציב 2019 (ראו דיווח מוקדם)

 

10:00 - בורסות אירופה נפתחו היום במגמה מעורבת בעקבות הירידות באסיה ונתוני המאקרו המאכזבים בארה"ב ובסין. מדד סטוקס 600 נסחר סמוך לנקודת הפתיחה. המשקיעים נושאים את עיניהם לספרד, שם רווחות הערכות כי ראש הממשלה פדרו סנצ'ז יחל בהליך לקיום בחירות בזק לאחר שהפרלמנט דחה את הצעת התקציב של ממשלת המיעוט בראשותו. מדד אייבקס 35 בבורסת מדריד יורד ב-0.3%. פוטסי עולה ב-0.9%, דאקס יורד ב-0.7% וקאק - ב-0.2%. בנק RBS עולה בבריטניה ב-1.2% בעקבות הדו"חות שפרסם.

 

בורסת מדריד בורסת מדריד צילום: בלומברג

 

בתוך כך מרבית בורסות אסיה ננעלו בירידות: ניקיי איבד 1.1%, טופיקס - 0.8%, קוספי - 1.3%, שנגחאי - 1.4%, שנזן - 1.1% והאנג סנג - 1.9%.

 

08:30 - בגזרת הסחורות: הנפט עולה ב-0.3% ונסחר סביב 54.6 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.2% ונסחר סביב 1,315.9 דולר לאונקיה.

 

07:15 - בורסות אסיה נסחרות בירידות שערים: ניקיי ביפן מאבד 1.2%, מדד טופיקס יורד ב-0.8%, בורסת שנגחאי יורדת ב-0.6%, קוספי נחלש ב-1.5% והאנג סנג נחלש ב-1.6%. הסיבה למגמה השלילית: פרסום נתוני האינפלציה בסין לחודש ינואר, שעמדו על עלייה של 1.7% בהשוואה לשנה שעברה. זאת בעוד הצפי עמד על 1.9%. המדד הבודק את מחירי המזון והשירותים עלה בדצמבר ב-1.9% לעומת השנה שעברה. במקביל, המשקיעים עוקבים אחר המשך שיחות הסחר בין סין וארה"ב, המתנהלות בבייג'ינג. בין המניות הבולטות בירידות ניתן לציין את סופטבנק ביפן שיורדת ב-2.7%, ואת סמסונג ו-SK Hynix המאבדות יותר מ-3% במסחר בדרום קוריאה.

 

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול במגמה מעורבת: דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, נסאד"ק עלה ב-0.1%, S&P 500 איבד 0.3%. המשקיעים התאכזבו מנתון המכירות הקמעונאיות שנפל בדצמבר ב-1.2% לעומת נובמבר - הירידה החדה מאז ספטמבר 2009. מניית קוקה קולה בלטה עם זינוק של 8.4%.

 

"השוק נמצא בעמדת מגננה", כך אומר למרקטווץ' סונג סנג וון, כלכלן בחברת CIMB Private Banking, "הסוחרים תוהים אם נתון המכירות הקמעונאיות האחרון מבשר על עוד חדשות רעות".

מכשיר גלקסי של סמסונג מכשיר גלקסי של סמסונג צילום: ניצן סדן

 

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x