$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בנק לאומי חיסל את אחזקותיו באירונאוטיקס

הבנק מכר 5.26% ממניות החברה לאהרון פרנקל, עבור 42 מיליון שקל. כעת מחזיק פרנקל ב-30% ממניות החברה

גולן חזני 21:2413.02.19

עסקה מהותית באירונאוטיקס: בנק לאומי חיסל את הפוזיציה שלו בחברה, אותה הנפיק לפני כשנה וחצי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי זרוע ההשקעות של הבנק, לאומי פרטנרס, מכרה את מניות החברה שבהן החזיקה - 5.26% סך הכול - לאיש העסקים אהרון פרנקל, שעלה לאחזקה של 29.6% ממניות החברה. כדי להגדיל את אחזקתו מעבר לכך יידרש פרנקל להצעת רכש, אולם הרכישה מבהירה כי כוונותיו באירונאוטיקס רציניות.

 

 

 

איש העסקים אהרון פרנקל איש העסקים אהרון פרנקל

 

 

העסקה נעשתה במחיר של 14.7 שקלים למניה - 6.7% מעל המחיר שבו סגרה המניה את המסחר בבורסה. לאומי פרטנרס תקבל עבור המניות 42 מיליון שקל, ובמנגנון אפסייד שנקבע תוכל לקבל עוד 8 מיליון שקל.

 

הבנק הוביל את ההנפקה ב-2017 והשקיע בה 53 מיליון שקל בהקצאת מניות שקיבל. הבנק, שכבר היה מופסד בהיקף של 60% מההשקעה בחברה, ממזער את הפסדיו ל-3-11 מיליון שקל.

 

אירונאוטיקס נמכרה על ידי קרנות ויולה, KCPS ובראשית לרפאל הממשלתית ואביחי סטולרו, תמורת 850 מיליון שקל. שווי החברה בבורסה מתקרב במהירות לשווי זה, כאשר החברה נסחרת בשווי של 734 מיליון שקל. החברה יותר מהכפילה את שוויה בחודש וחצי.

 

אירונאוטיקס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות מוטסות לא מאוישות, מערכות אלקטרואופטיות ותקשורת. פרנקל הוא בעל המניות הגדול בחברה, מלבד שלוש הקרנות שמחזיקות יחד ב-36% ממניותיה.

 

מאז ההנפקה ועד לכניסתו של פרנקל לחברה צנחה המניה ביותר מ-60%. הסיבה המרכזית לירידות היו תוצאות עסקיות בנסיגה ופרשה שבה הייתה מעורבת אירונאוטיקס במדינה זרה, ושבעקבותיה התלה משרד הביטחון את רישיון השיווק והיצוא של מל"ט מתוצרתה ללקוח מהותי באותה מדינה - התליה שבוטלה לאחרונה. בחודש שעבר פשטה רשות ניירות ערך על משרדי החברה במסגרת חשד לעבירות מידע פנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x