$
בורסת ת"א

תביעת אפקון נדחתה: ארד תספק מדי מים לת"א ב-130 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בת"א דחה את העתירה שדרשה לבטל את זכייתה של ארד במכרז לאספקת ותחזוקת מדי המים בעיר; השופט ברקאי: אפקון התנהלה בחוסר תום לב, הליך המכרז היה יסודי ומקצועי

שיר רייטר 12:5013.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אתמול (ג') את עתירתה של אפקון וקבע שחברת ארד תתקין ותתחזק את מדי המים של תל אביב ב-130 מיליון שקל. בית המשפט גם חייב את אפקון בתשלום הוצאות של 30 אלף לארד ולמי אביבים, תאגיד המים של העיר.

 

ביוני האחרון זכתה ארד במכרז של מי אביבים להקמה, אספקה, התקנה ותחזוקה של מדי המים בתל אביב. מדובר במכרז המים הגדול ביותר שנערך בישראל, שכולל אספקת והחלפת 220 אלף מדי מים והקמת מערכת לקריאה מרחוק של המדים. התקופה הראשונית של המכרז היא שבע שנים עם אפשרות להארכה של עוד 14 שנה.

 

משרדי חברת ארד משרדי חברת ארד צילום: זהר שחר

        

 

באוגוסט הגישה אפקון תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ועתרה לבטל את זכייתה של ארד במכרז ולבחון מחדש את ההצעות. אפקון טענה שארד לא עמדה בתנאי סף שלפיו היא צריכה להגיש הצהרה על היותה יצרנית מרכיבי המערכת – כולל רכיב המכונה "ממסר", וכן שלא צירפה התחייבות מטעם יצרן הממסר. עוד טענה החברה כי ציון האיכות שניתן לאפקון לא היה הוגן.

 

מה דעתך על מניית ארד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

השופט ברקאי דחה את עתירת אפקון וציין כי הליך המכרז היה "יסודי ומקצועי, אשר נעשה בצורה מובנית וסדורה ומפורטת על בסיס התבחינים אשר נקבעו במכרז במטרה להבטיח בדיקה שוויונית נטולת הטיה". כן קבע בית המשפט כי המונח "ממסר" מתייחס למוצר השלם ולא לרכיב מסוים, כפי שטענה אפקון, וכי אפקון העלתה את הטענות בחוסר תום לב.

 

את ארד ייצגו עו"ד רועי קובובסקי ועדי שוחט ממשרד שבלת ושות'. מי אביבים יוצגה על ידי עו"ד יוגב מינס ממשרד עופר שפיר. את אפקון ייצג עו"ד צבי חוברס ממשרד גלוזמן ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x