שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

לאחר החולשה ברבעון האחרון: מנכ"ל חדש לפלייסטיישן של סוני

ג'ים ראיין, נשיא המחלקה הגלובאלית בחטיבת המשחקים של סוני, יחליף את ג'ון קודרה שכיהן בתפקיד המנכ"ל פחות משנה וחצי; לפני שבועיים דיווחה החטיבה על ירידה של 11% במכירות ונסיגה של 14% ברווח התפעולי

שירות כלכליסט 18:1312.02.19

מנכ"ל חדש לחטיבת הגיימינג של סוני (Sony Interactive Entertainment - SIE), מפתחת ומשווקת של קונסולת ומשחקיי פלייסטיישן. עשרה ימים לאחר פרסום התוצאות החלשות שפרסמה החטיבה, במסגרת הדוחות הרבעוניים של סוני, ממנה הענקית היפנית את ג'ים ראיין (Jim Ryan) למנכ"ל הבא שלה.  

ראיין, סגן נשיא SIE שניהל את המחלקה הגלובאלית של החטיבה, ייכנס לתפקיד ב-1 באפריל. הוא יחליף את ג'ון קודרה (John Kodera), שכיהן כמנכ"ל פחות משנה וחצי, החל מאוקטובר 2017 – קודרה יישאר בחברה כאחראי על חידושים.

 

"המשחקים והשירותים שלנו הפכו לעסק הגדול ביותר של קבוצת סוני, במונחי מכירות ורווח תפעולי. התעשייה הזו מתקדמת במהירות, ועל מנת להישאר בעמדה המובילה שלנו אנו חייבים להתנהל בתחושה עקבית של דחיפות", אמר נשיא סוני קנישירו יושידה (Kenichiro Yoshida), במסגרת ההודעה על המינוי.

 

ב-3 בפברואר דיווחה סוני שהרווח התפעולי של חטיבת הגיימינג ירד ב-14% ל-73 מיליארד ין. סוני מכרה ברבעון של החגים 8.1 קונוסולות PS4 בלבד, לעומת 9 מיליון ברבעון המקביל, ירידה של 11%.

 

 

בשוק מתפרסמות ספקולציות שונות לגבי השקת הדור הבא של קונסולת פלייסטיישן, לקראת הסיום הצפוי בחיי המדף של ה-PS4. הנשיא יושידו אישר בשנה שעברה שהמוצר נמצא בשלב הפיתוח אך לא פירט מעבר לכך, לא על מועד ההשקה ולא על החידושים הצפויים בקונסולה העתידית.

 

אנליסט שוק המשחקים טום וויג'מן (Tom Wijman) מפירמת Newzoo אמר ל-CNBC שהשינוי בהנהגה של החטיבה נוגע יותר לפוקוס הצפוי בהיבט של השירותים ללקוחות הרשת של פלייסטיישן - PlayStation Network, או ה-PSN. "לשני גורמים מכריעים היה כאן תפקיד: ראשית, חברות משחקים הופכות לאט לאט לחברות בידור. שנית, בתקופה של 'משחק כשרות ללקוח, והמעבר לשחקנים מנויים, הבעלות על הקניין הרוחני היא מאד חשובה", אמר וויג'מן ל-CNBC על הרקע האפשרי למינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x