בורסת ת"א

פרסום ראשון

הגיעו להסכמות: עסקת לאומי קארד תיסגר בימים הקרובים

קרן ורבורג פינקוס, שרוכשת את חברת כרטיסי האשראי, והמוסדיים המממנים הגיעו לפיתרון מול בנק ישראל ביחס לסוגיה משפטית ונסללה הדרך להשלמת העסקה שנחתמה ביולי

רחלי בינדמן 08:5412.02.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נסללה הדרך להשלמת רכישת לאומי קארד על ידי קרן ההשקעות ורבורג פינקוס, כך נודע לכלכליסט.

 

כבר ביום חמישי שלחה המפקחת על הבנקים חדוה בר מכתב לקרן, לפיו הנגיד מוכן לתת לה היתר שליטה. אתמול (ב') עד שעות הערב המאוחרות נמשכו המגעים האינטנסיבים בין הקרן, לאומי קארד, לאומי ובנק ישראל ביחס להיתר של עסקת המימון.

 

מטעם בנק ישראל ניהלו את המגעים בר והיועצת המשפטית של הבנק טידה שמיר, תוך שהן מעדכנות את הנגיד פרופ' אמיר ירון.

 

המפקחת על הבנקים חדוה בר המפקחת על הבנקים חדוה בר צילום: רונן פדידה
 

         

בתום המגעים הסכימו הקרן והראל ביטוח, המממנת בעסקה, לשנות את הסכם המימון לפי דרישות בנק ישראל באופן שמפחית את ההתניות שהמממנים דרשו תוך כדי שמירת הבטוחה בדמות מניות לאומי קארד.

 

שינוי זה איפשר לבנק ישראל לתת למממנים היתר שעבוד שליטה, מה שסולל את הדרך להשלמת העסקה. לאור העובדה שלא מדובר בהיתר שליטה לא נדרש אישור רשות שוק ההון, מה שמקל על האישור וחתימה על ההיתר הסופי צפויה בימים הקרובים

 

ורבורג פינקוס חתמה בסוף יולי על הסכם לרכישת חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד מהבנק בתמורה ל-2.5 מיליארד שקל. העסקה למעשה נכפתה על לאומי בשל החוק להגברת התחרות במערכת הבנקאית. במסגרת ההסכם המקורי שנחתם ב-28 ביולי מועד הקלוזינג (הסגירה) נקבע על שלושה חודשים מיום החתימה עם אפשרות להארכה בשלושה חודשים נוספים.

 

באוקטובר האחרון הוארך המועד להשלמת ההסכם בשלושה חודשים, בשל התמשכות הזמן לקבלת היתר השליטה מצד בנק ישראל. ובסוף ינואר דיווח לאומי שהוא מקיים מגעים מול הקרן האמריקאית להארכת ההסכם בשבועיים נוספים, בתקווה להשלים את העסקה בפרק זמן זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x