בורסת ת"א

ווטרסטון: הרוכש של נכס San Bernardino נסוג מהעסקה

העסקה היתה אמורה לספק לחברה תזרים מזומנים נטו של כ-39 מיליון דולר - הרוכש נימק את הביטול בקשיים בהשגת מימון; אג"ח ווטרסטון מגיבה בנפילה של 11%

יניב רחימי 12:1110.02.19

חברת הנדל"ן האמריקאית ווטרסטון מדווחת הבוקר (א') שהעסקה למכירת הנכס San Bernardino (והקרקע הצמודה) לא תצא אל הפועל.  

לפי הדיווח של ווטרסטון, הרוכש הודיע לחברה כי הוא נסוג מההסכם בשל קשיים בהשגת מימון להשלמת העסקה. בהתאם לתנאי ההסכם בין הצדדים, ווטרסטון השיבה לרוכש את המקדמה שהופקדה במועד ההתקשרות עמו. במועד החתימה על ההסכם הופקד מיליון דולר בפיקדון, וסכום זהה אמור היה להיות מופקד בתום תקופת בדיקת הנאותות.

 

הרוכש הציע לרכוש את הנכס San Bernardino ואת הקרקע הסמוכה לו בתמורה ל-104.2 מיליון דולר. בווטרסטון העריכו שבעקבות המכירה של הנכס ולאחר פירעון ההלוואה שהועמדה כנגדו, החברה צפויה להכיר ברווח של כ-3.8 מיליון דולר, וחשוב מכך, שיתרת המזומנים נטו שהייתה אמורה לנבוע לחברה כתוצאה מהמכירה הוערכה בכ-39 מיליון דולר.

 

אלא שכאמור הבוקר המשקיעים בווטרסטון התבשרו שהעסקה לא תצא אל הפועל, ואכזבתם מכך באה לידי ביטוי בצניחה של כ-11% במחיר אגרות החוב של החברה. נכון להיום אגרות החוב של ווטרסטון, שבשליטת ניל שלום, ג'וש לוי ואנטון מלצ'יאונדה, נסחרות בתשואת אג"ח זבל של 20.1%, והן מדורגות על ידי מעלות בדירוג של A מינוס.

 

 

מרכז מסחרי בבעלות ווטרסטון מרכז מסחרי בבעלות ווטרסטון צילום: אתר החברה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x