$
בורסת ת"א

חגיגת שכר בשיכון ובינוי: 6.2 מיליון שקל למנכ"ל לחמני - לפני בונוס

בעל השליטה החדש בחברה נתי סיידוף מבקש להעניק למנכ"ל משה לחמני חבילת שכר נדיבה בהיקף של יותר מ-6 מיליון שקל הכוללת גם מענק חתימה ותשלום מבוסס מניות. לתנאים יתווסף בונוס בסכום של עד 3 מיליון שקל. במקביל שכרו של היו"ר תמיר כהן יועמד על 5.8 מיליון שקל - גם לפני בונוס

חזי שטרנליכט 18:0909.02.19

אחרי שנה סוערת בשיכון ובינוי יוגשו לאישור תנאי השכר של המנכ"ל משה לחמני. החברה זימנה אסיפה כללית ל־14 במרץ, ובה יתבקשו בעלי המניות לאשר ללחמני שכר בעלות של 6.24 מיליון שקל בשנה. החבילה תורכב משכר של 2.77 מיליון שקל, 350 אלף שקל מענק חתימה ו־3.12 מיליון שקל תשלום מבוסס מניות. לתנאים יתווסף בונוס בסכום שעדיין לא ידוע, אך מוגבל לתקרה של 3 מיליון שקל.

 

 

 

לפיכך, הסכום של 6.24 מיליון שקל הוא רק יריית פתיחה של עלות העסקת המנכ"ל שנכנס לתפקידו באוקטובר האחרון.

שיכון ובינוי מבקשת להעמיד את חבילת השכר של היו"ר תמיר כהן על 5.82 מיליון שקל בשנה, לפני בונוס שהיקפו עדיין לא ידוע, אך הוא מוגבל בתקרה של 2.1 מיליון שקל. כהן, שהחל בכהונתו ב־6 באוגוסט האחרון, צפוי ליהנות משכר של 2.35 מיליון שקל עבור 75%משרה, תשלום מבוסס מניות של 3.12 מיליון שקל ומענק חתימה של 354 אלף שקל.

 

יצויין כי הערך הכלכלי בפועל שנוגע לשכרו של לחמני יהיה נמוך יותר מהנתון החשבונאי שהוצג בזימון לאסיפה. התגמול מבוסס המניות מוערך לפי כללי החשבונאות מוצג בזימון בסכום גבוה יותר. למעשה הערך הכלכלי של התשלום מבוסס המניות יעמוד על כ-1.7 מיליון שקל, כך שעלות שכרו של לחמני בשנת 2019 תעמוד על סכום של החל מ-4.8 מיליון שקל, שאליו יתווסף עוד הבונוס שמוגבל עד 3 מיליון שקל.

 

מנכ"ל שיכון ובינוי משה לחמני מנכ"ל שיכון ובינוי משה לחמני צילום: סיון פרג'

 

 

בנוסף יתבקשו בעלי המניות לאשר העלאת שכר לנושאי משרה הכפופים למנכ"ל שיכון ובינוי. תקרת השכר תעלה מ־123.8 אלף שקל ל־130 אלף שקל בחודש. החברה תוכל גם לשלם דמי הסתגלות גבוהים יותר — תשלום המשולם לבכירי שיכון ובינוי במקרה של סיום עבודתם. הבכירים יהיו זכאים לדמי הסתגלות של עד 6 משכורות במקום 3 בעבר.

 

יש לציין עם זאת שמודל תגמול של נושאי המשרה שונה ובמקום 12 משכורות אפשריות של דמי פרישה, מדובר מעתה בהגבלה של עד 6 משכורות של מענק הסתגלות ועוד מענק נוסף של עד 6 משכורות כחלק מהפרישה. כך שלא נרשם שינוי משמעותי בנושא זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x