$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

הפועלים חתם עם הראל על הסכם ביצוע תשלומי תביעות דרך "ביט"

החל מאפריל יקבלו לקוחות חברת הביטוח הראל הודעות במסרון על אפשרותם לקבל תשלום דרך אפליקציית הבנק, גם אם אינם לקוחות הפועלים. השירות מכוון להחלפת המצב הקיים, בו מועברים תשלומים באמצעות המחאות בדואר

רחלי בינדמן 12:5903.02.19

בנק הפועלים וחברת הראל ביטוח חתמו על הסכם לביצוע תשלומי תביעות וקיזוזים (החזרים למבוטחים) באמצעות אפליקציית ביט - זאת כפי שנחשף לפני שבועיים ב"כלכליסט". ההסכם בין הצדדים המסדיר את האפשרות החדשה נחתם ביום חמישי, לאחר מו"מ של חודשיים.  

זהו שיתוף פעולה ראשון בישראל המאפשר ללקוח פרטי לקבל תשלום מגוף עסקי או ציבורי באמצעות אפליקציית תשלומים. השירות יאפשר ללקוחות הראל, גם אם‪ ‬הם אינם לקוחות בנק הפועלים, לקבל החזרים באמצעות אפליקציית ביט של בנק הפועלים, ישירות אל חשבון הבנק שלהם. כל שהלקוח נדרש לעשות הוא לאשר את קבלת ההחזר מחברת הביטוח.

 

לקוחות שלא התקינו את אפליקציית התשלומים יידרשו להתקין אותה לטלפון הסלולרי שלהם (בסיוע הודעה שתישלח אליהם מביט על זכאותם לתשלום) כדי לקבל את הכסף, מה שכמובן יסייע לביט לקבל חשיפה גדולה יותר.

 

השירות הינו ללא עלות עבור הלקוח והוא ייכנס לתוקף ב-1 באפריל 2019. עם זאת, הראל צפויה לשלם לביט על כל תשלום שתבצע. ככל הידוע מדובר בתשלום מוסכם מראש על בסיס היקפי הפעילות.

 

 

 

נכון להיום, תשלומי קיזוזים ותשלומי תביעות בוצעו על בסיס מנגנון של משלוח צ'קים עם תפוגה של כמה חודשים, זאת כיוון שלחברת הביטוח לא היו פרטי חשבון הבנק של הלקוח - בין אם לא מסר אותם או שהגיע דרך סוכן ביטוח. התהליך המסורבל יחסית ייצר גם עלויות לחברות הביטוח של הנפקה ומשלוח צ'קים וגם עיכב תשלומים למבוטחים. ההסכם החדש מאפשר דילוג מעל המשוכות הללו ותשלום ישיר ללקוח.

 

בנוסף, בכל הקשור בתשלומי תביעות מדובר בבשורה, שכן עד כה התשלומים בוצעו לרוב דרך העברה בנקאית שלקחה מספר ימים ואילו כעת התשלום יועבר במהירות לחשבון הבנק של התובע הזכאי.

 

גם הבנק המתחרה, לאומי, מקיים בחודשים האחרונים מגעים מול חברת הביטוח AIG להתקשרות דומה. במקביל הפועלים ולאומי מנסים להציע שירותים דומים גם לחברות ביטוח אחרות ובהן ביטוח ישיר, כאשר חברות כרטיסי האשראי בעצמן פיתחו טכנולוגיית תשלום מהירה דומה, וגם הן פונות לחברות הביטוח בהצעות מתחרות. כך נוצרת לראשונה תחרות ישירה בשוק התשלומים בין הבנקים הפועלים ולאומי שנדרשו למכור את חברות כרטיסי האשראי שלהן - ישראכרט ולאומי קארד במסגרת חוק שטרום להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים והפיננסיים. 

 

 

מימין: יאיר המבורגר יו"ר הראל ואריק פינטו מנכ"ל הפועלים מימין: יאיר המבורגר יו"ר הראל ואריק פינטו מנכ"ל הפועלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x