$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אירונאוטיקס מאשרת: משרד הביטחון מתכוון להשעות המנכ"ל מפעילות שיווק בחו"ל - בכפוף לשימוע

החברה אישרה את הדיווח ב"כלכליסט" על החלטת משרד הביטחון להשעות באופן זמני את המנכ"ל עמוס מתן וסמנכ"ל החטיבה העסקית מאיר ריזמוביץ' ממרשם היצוא הבטחוני, בכפוף לשימוע; השניים לא יוכלו לעסוק בעסקאות מול גורמים מחוץ לישראל

גולן חזני 12:4127.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מנכ"ל אירונאוטיקסעמוס מתן לא יוכל יותר לתרום לשיווק של החברה מול גורמים עסקיים בחו"ל - כך לפי החלטה שהתקבלה במשרד הביטחון. אירונאוטיקס דיווחה הבוקר לבורסה (א') על קבלת הודעה ממשרד הביטחון לפיה המשרד משעה באופן זמני את מנכ"ל החברה עמוס מתן, ואת סמנכ"ל החטיבה העסקית מאיר ריזמוביץ' וכן עובד נוסף, ממרשם היצוא הביטחוני.

המשמעות היא שהשלושה לא יוכלו לפעול בהקשרי שיווק ויצוא בטחוני מול גורמי חוץ, עד לקבלת הכרעה משפטית בעניינם. נגד בכירי החברה, ובראשם מתן, יש חשדות לעבירות על חוק הפיקוח על יצוא ביטחוני, ועבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עמדת משרד הביטחון בעניין פורסמה הבוקר ב"כלכליסט". ההחלטה בעניין ההשעייה הזמנית ממרשם היצוא הביטחוני תיעשה בכפוף לשימוע.

 

העבירות האמורות בוצעו  לכאורה בפרשה הנוגעת לעסקה שביצעה החברה עם לקוח בחו"ל. בין הבכירים שזומנו לשימוע בשל חשדות אלה באוגוסט 2018 היו גם סמנכ"ל החטיבה העסקית ריזמוביץ', מנהל השיווק האזורי דוד גולדין ומנהל חטיבת הפיתוח לשעבר חיים היבשר.

 

באוגסט 2017 החליט משרד הביטחון להקפיא את רישיון היצוא של אחד מדגמי המל"טים שאירונאוטיקס מייצרת (Orbiter 1k)  בין היתר עבור לקוח זר ומהותי שלה. כמה חודשים לאחר מכן נודע כי יחידת להב 433 של המשטרה מנהלת חקירה פלילית נגד החברה.

 

נגד אירונאוטיקס מתנהלות כיום למעשה שתי חקירות. הראשונה, בחשד לעבירות על חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני ועבירות של קבלת דבר במרמה, מתנהלת במשטרה ובמשרד הביטחון, והפרקליטות כבר הודיעה כי תגיש כתבי אישום נגד עשרה בכירים בחברה בכפוף לשימוע; והשנייה ברשות ני"ע, בחשד לשימוש במידע פנים.

 

 

 

עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x